Jurassic Park 3D

Çığır açan başyapıt Jurassic Park üç boyutlu olarak yeniden beyazperdeye geliyor. Spielberg, filmi 3 boyutlu hale getirerek yeni nesil sinema izleyicisiyle buluşturuyor ve filmin eski hayranlarına filmdeki dünyayı ilk kez vizyona girdiği yıllarda hayal edilemeyeceği bir biçimde izleme fırsatı sunuyor. Filmin konusu Michael Crichton’un romanına dayanıyor. Fosilleşmiş bir sivrisinekten çıkarılan dinozor kanı, bilimadamlarına DNA ile yeniden dinozor yaratma imkanı verir. Dr. Hammond, bu DNA’dan yola çıkarak genetik olarak dinozorlar geliştirir ve bir tür hayvanat bahçesi açar. Çeşit çeşit dinozorların canlı olarak görülebileceği bu özel hayvanat bahçesinin ilk test ziyaretçileri ise bir avukat, bir matematikçi, bir dinozor uzmanı ve bir bitkibilimci ile Hammond’un torunlarıdır. Dinozor embriyolarını ele geçirmek isteyen biri güvenlik sistemini devre dışı bırakınca, bütün dinozorlar adada serbest kalırlar.

Jurassic Park 3D Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Steven Spielberg
Senaryo : David KoeppMichael CrichtonMichael Crichton
Oyuncular : Sam NeillSamuel L. JacksonLaura DernJeff GoldblumMiguel SandovalMartin FerreroCameron ThorGerald R. MolenRichard AttenboroughWayne KnightJoseph MazzelloBob PeckAriana RichardsBD Wong
Türü : Macera, , ,
Orijinal Adı : Jurassic Park 3D
Yapımcı Firma : Universal Pictures
Yapım Yılı : 1993
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 09.08.2013
Dağıtıcı Firma : UIP Filimcilik
Yorumlar (1 yorum)
5 ByCilekeS13.08.2013 09:30
Ne gereği vardı? Tv'lerde ve DVD olarak defalarca izlenmiş bir film. Maddi çıkar amaçlı 3D ile süsleyip tekrardan vizyona girmesi bence anlamsız.