Kaldırım Serçesi

Edith Piaf’ın 1959’da New York’da verdiği konser sahnesi ile başlayan film, Fransız şarkıcı Piaf’ın, 40’lı yaşlarına odaklanıyor. Piaf, babasının çalıştığı sirk sayesinde küçüklüğünden itibaren pek çok yer dolaştı. Sokaklarda şarkı söyleyerek para kazanıyordu, keşfedildi ve kısa sürede, onu meşhur edecek çevre içine girdi.

Kaldırım Serçesi Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Olivier Dahan
Senaryo : Olivier Dahan Isabelle Sobelman
Oyuncular : Gérard Depardieu Pascal Greggory Emmanuelle Seigner Clotilde Courau Marion Cotillard Jean-Paul Rouve Marc Barbé Sylvie Testud Jean-Pierre Martins Catherine Allégret Caroline Sihol Manon Chevallier Pauline Burlet Elisabeth Commelin Marc Gannot Caroline Raynaud Marie-Armelle Deguy Valérie Moreau
Türü : Drama, Romantik, , , ,
Orijinal Adı : La Vie En Rose
Yapımcı Firma : Légende
Yapım Yılı : 2007
Yapım Ülkesi : Fransa, İngiltere
Vizyon Tarihi : 03.08.2007
Dağıtıcı Firma : 35 Milim Filmcilik
Yorumlar (3 yorum)
10 çiğdem turhan27.09.2009 01:36
Unutamadığım filmlerin başında gelir. Özellikle de Gülriz Sururi nin kitabını okuduktan sonra, mutlaka izlemeliyim diyerek, hayran kaldığım ve yaşamın gerçeklerini tekrar tekrar anlamamı sağlayan bir eser.
10 nur demir10.10.2007 09:43
bu kadar etkileneceğimi tahmin etmiyordum. lütfen herkes izlesin diyemiyorum.çünkü böyle kaliteli filmlere insanlar gitmiyor. en azından fransızca dilini SEVMEYENLER gitsin.Ne kadar yanıldıklarını anlayacaklar. Film umarım oscarlardan birini alır.
10 Nermin YİĞİT25.08.2007 10:23
Çılgın kalabalığın bir kısmı F1'e, bir kısmı Rock'n Coke'a koşarken ben 'Kaldırım Serçesi'ne yetişmek için koşuyordum Beyoğlu'nda. Koca salonda filmi izleyen dört kişiden biriydim. Beni bu kadar etkileyen başka bir film olmadı hiç. Lütfen müzikle, sanatla veya yaşamla ilgisi olan herkes izlesin.