Kan Dökülecek

Filmde, arazisinde petrol çıkartma haklarını almasıyla birlikte servetini hızla katlayan bir işadamı ile kasabanın karizmatik genç rahibinin paralel öyküsü anlatılıyor. Güney Kaliforniya’da petrol bulunmasının ardından ortaya çıkan tablo, “Altına Hücum” olgusunun eşdeğeri. İşadamının Amerikan Rüyası tarafından yok edilmesiyle birlikte filmin öyküsü hırs ve inançların irdelemesine dönüşüyor.

Kan Dökülecek Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Paul Thomas Anderson
Senaryo : Paul Thomas Anderson Upton Sinclair
Oyuncular : Kevin J. O'Connor Ciarán Hinds Daniel Day-Lewis Martin Stringer Jacob Stringer Matthew Braden Stringer Dillon Freasier Joseph Mussey Barry Del Sherman Russell Harvard Harrison Taylor Stockton Taylor Paul F. Tompkins Kevin Breznahan Jim Meskimen
Türü : Drama, , , ,
Orijinal Adı : There Will Be Blood
Yapımcı Firma : Ghoulardi Film Company
Yapım Yılı : 2007
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 15.02.2008
Dağıtıcı Firma : UIP Filimcilik
Yorumlar (3 yorum)
7 kiwi03.05.2008 11:45
bekledigim gibi bir film olmadı ama daniel day lewisten oscarlık bir performans paul danoda inanılmaz
10 Aysun04.03.2008 10:02
insan ilk ne zaman modernleşti ve yalnız kaldı...belki petrolün üretilmesiyle. insan yalnız kaldı ve vahşileşti. zaten içgüdüleri vahşiydi... mükemmel...daha ne olsun, belki coen'leri bekleyebilirizşimdi..
8 Emek Tekel01.03.2008 03:08
Film Daniel Day Lewis in başarılı performansıyla değer kazanıyor ancak yer yer durağan yapısıyla, izlerken sabır gerektiriyor.Bir yandan da film 'Kan dökülecek' sloganıyla Amerikanın petrol uğruna giriştiği işgallere de gönderme yapıyor sanki.Gerçekten de her geçen gün daha çok kan dökülüyor ve filmin sonunda Daniel Day Lewis in dediği gibi'burada işim kalmadı' sanki başka bir işgal noktası bulunmalı ve daha çok kan akmalı... Hollywood da böyle derinlikli filmleri görmekte zorlansak ta,sanırım 'ihtiyarlara yer yok' u da izleyeceğimiz zaman bu sinemaya olan önyargılarımız değişecektir..