Kate Beckinsale

Kate Beckinsale
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :26.07.1973
Doğum Yeri:Londra

Kate Beckinsale (d. 26 Temmuz 1973, Londra, İngiltere) İngiliz sinema oyuncusudur. Anne ve babası da oyuncu olan Kate, çocuk yaşlarda edebiyat ve şiir gibi alanlarda kendini göstermeye başlamış ve bunun sonucu olarak da ödüller almıştır.


Kate Beckinsale, oyunculuğa TV dizileriyle başladı. TV dizilerinden sonra gözünü beyaz perdeye diken Beckinsale, 2001 yapımı Pearl Harbor filmiyle dikkatleri üzerine çekmiştir.Film, Kate için Ben Affleck, Josh Hartnett ve Jon Voight gibi isimlerle çalışma fırsatı vermişti. Bu filmle birlikte Hollywoodyapımlarında yer almaya devam eden oyuncu, 2001 yapımı Serendipity (Tesadüf) ve 2003 yapımı Underworld (Karanlıklar Ülkesi) gibi filmlerde başrol oynamıştır.


2005 ve 2006 yıllarında Dünyanın En Seksi 100 Kadını sıralamasında yer almış ve İngiltere'nin en güzel kadınlarından biri olarak bilinmektedir.


Dizi ve sinema oyuncusu Eva Longoria, Kate Beckinsale'in en yakın arkadaşıdır.


Türkiye'de vizyona girmeyen 'Whiteout'(Soğuk Ölüm) filminde başrol oyuncusu olarak yer almakta...


Yakın zamanda 'Everybody's Fine' isimli filmde Robert De Niro ile baş rolü paylaşmıştır.Gelecek projeleri ise Mark Wahlberg ve Ben Foster ile baş rolü paylaşacağı Contraband, yeniden Vampir Selene Olarak geri döneceği Underworld 4 New Dawn(Yeni Şafak)ve Sienna Miller ile oynayacağı söylenen The Trials of Kate McCullough'tur.

Görev Aldığı Yapımlar

Kate Beckinsale Fotoğrafları

Kate Beckinsale FotoğraflarıKate Beckinsale FotoğraflarıKate Beckinsale FotoğraflarıKate Beckinsale FotoğraflarıKate Beckinsale Fotoğrafları