Kelebek

Yıl 1996. 11 Eylül faciasına yaklaşık beş yıl vardır ama facianın temelleri şimdiden atılmaktadır. Çünkü hiçbir şey bir gün önce başlamaz. Afganistan’da iç savaşın en sıcak günlerinde canından, malından ve evlerinden olan binlerce insan çatışmaların sona ermesini beklerken Yusuf ve arkadaşları, Mevlevi dedesi İbrahim’in yolcu etmesiyle insani yardım amacıyla oraya gitmek üzere yola çıkarlar. Nitekim Yusuflar yola çıkmak için hazırlanırken, Usame bin Ladin, Afganistan sınırından geçmektedir.

Kelebek Fragmanı

Kelebek Bilgiler

Yönetmen : Cihan Taşkın
Senaryo : Mahmut Bengi
Oyuncular : Ghassan Massoud
Caner Cindoruk
Deniz Bolışık
Şahin Çelik
Münir Can Cindoruk
Tuncay Beyazıt...
Türü : Drama, Macera
Orijinal Adı : Kelebek
Yapımcı Firma : Sanayi-i Nefise
Yapım Yılı : 2009
Yapım Ülkesi : Türkiye
Vizyon Tarihi : 01.05.2009
Dağıtıcı Firma : Özen Film

Kelebek Filminin Oyuncuları

Kelebek Filmi Yorumları
10 ibrahim halil azak22.05.2009 11:30
aslında iyi bir film oldu çünkü oyuncular iyi kadro iyi herşey güzel bu türk sineması artık bir yükseliştedaha iyi işler yapıcağız
6 MUSTAFA EKREN05.05.2009 11:03
Filmin sonunda bir insanın verdiği bir kararın dünyayı nasıl etkilediğini görüyoruz. Film iki boyutlu olarak tasarlanmış. Buda insanlara olaylara iki yönden bakma şansı tanımış diye düşünüyorum ve Türk sinemasına yeni bir düşünce tarzı getirilmiş diye düşünüyorum. Ve yönetmenin ilerleyen zamanlarda Türk sineması için daha iyi işler yapacağını düşünüyorum. Ayrıca film ekibine başarılarının devamını diliyorum.
10 senaristtaş03.05.2009 10:15
hem konusu hem ileniş tarzı hemde oyuncularının kalitesi ve içerisindeki barındırdıgı ilklerle birlikte farklı bir olduğunu düşünüyorum, ailenecek izlenebilecek bir film oldugundan herkese tavsiye ediyorum
10 Bayramozbek02.05.2009 09:20
Mükemmel ötesi tam oscarlık bir film olmuş. Hikaye çok özgün.. helal olsun demek ki iyi film yapılabiliyormuş...Emeği geçenleri kutluyorum.
10 serhat yiğit16.04.2009 10:16
www.filmkelebek.com adresinden de görüleceği üzere, içeriği ne olursa olsun tüm teröristleri lanetleyen ancak birileri teröre bulaşırken bizlerin engel olmak için ne yaptığımızı ya da yapmadığımızı ciddi ciddi sorgulatacak, sıkı bir film... açık açık bin ladin ve el kaide demekten çekinmemiş olmaları da cesurca... başarılar diliyorum..