Kelebek Etkisi | Puan : 4/10

Evan Treborn 20 yaşında ve çoğu genç gibi hayatında büyük duygusal boşluklara sahip olan bir üniversite öğrencisidir. Ama o, yedi yaşından beri hayatının önemli anlarını bir unutkanlık kara deliğinde kaybetmiş ve o üzücü geçmişinin büyük kısmını hatırlamamaktadır. Evan bir gün, çocukluğunun en zor ve kötü dönemlerinde, psikoloğunun tavsiyesiyle yazdığı günlükleri bulur; ne var ki, bu günlükleri okurken genç adam geçmişe dönebildiğini ve bugünkü aklıyla o günleri yaşayabildiğini fark eder. Bu arada çocukluk aşkı Kayleigh'nin hâlâ kendisini sevdiğini öğrenen genç adam, geçmişe dönüp kötü günlerini düzeltmeye ve en önemlisi çocukluk aşkını mutlu olduğu bir dünyada yaşatmaya karar verir. Ama Evan ne zaman geçmişe dönüp bir şeyleri değiştirse, yaptıklarının bugün için umulmadık ve feci sonuçlar doğurduğunu görür.

Kelebek Etkisi Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Eric Bress J. Mackye Gruber
Senaryo : Eric Bress J. Mackye Gruber
Oyuncular : William Lee Scott Ashton Kutcher Jesse James Amy Smart Elden Henson Cameron Bright Logan Lerman Melora Walters John Patrick Amedori Kevin Schmidt Sarah Widdows Jake Kaese Eric Stoltz
Türü : Drama, Fantastik, , , ,
Orijinal Adı : The Butterfly Effect
Yapımcı Firma : Bender-Spink Inc. [us]
Yapım Yılı : 2004
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 01.01.0001
Dağıtıcı Firma :
Yorumlar (3 yorum)
10 Sladkaya ayka10.05.2013 08:47
Güzel film
9 sinemasever09.06.2010 07:26
Son derece sürükleyici ve etkileyici bir film. Küçük ayrıntıların insan hayatına olan büyük etkilerini gösteriyor. Oyuncular da mükemmel.
10 hüseyin atabey04.02.2010 03:51
inanılmaz güzel bir film herkese tavsiye ederim =)