Kevin Durand

Kevin Durand
Rol :Seslendirme
Doğum Tarihi :14.1.1974
Doğum Yeri:Ontario

Kevin Serge Durand (d. 14 Ocak 1974), Kanadalı aktör. Dark Angels dizisindeki Joshua, Lost dizisindeki Martin Keamy ve X-Men Başlangıç: Wolverine filmindeki Fred J. Dukes rolüyle tanınmaktadır.


Durand, Thunder Bay, Ontario'da dünyaya geldi. Thunder Bay'de St. Ignatius High School'dan mezun oldu.


Durand, James Cameron'ın çektiği Dark Angel dizisinde Joshua, Touching Evil dizisinin yeni versiyonunda ajan Jay Swopes'u canlandırdı. Ayrıca CSI, CSI: Miami, ER, Without a Trace ve Dead Like Me gibi dizilerde de rol aldı. Ayrıca Stargate SG-1 programında Lord Zipacna karakterini canlandırdı.


Durand, Lost dizisinin dördüncü sezonundaki sekiz bölümde Martin Keamy karakteriyle izleyicinin karşısına çıktı.


Durand'ın ilk büyük sinema rolü Mystery, Alaska filmindeydi. Ashton Kutcher ile birlikte The Butterfly Effect filminde hücre arkadaşı Carlos'u canlandırdı. Diğer rolleri arasında Mystery, Alaskafilminde Tree, Walking Tall filminde Booth, Wild Hogs filminde Red, Smokin' Aces filminde neo nazi Jeeves Tremor karakterini canlandırdı. Ayrıca Otis E. filminde de bir rolü vardır. 3:10 to Yumafilminin yeni versiyonunda Russell Crowe ve Christian Bale ile birlikte oynadı ve kiralık katil Tucker karakterini canlandırdı.

Görev Aldığı Yapımlar

Kevin Durand Fotoğrafları

Kevin Durand Fotoğrafları Kevin Durand Fotoğrafları Kevin Durand Fotoğrafları Kevin Durand Fotoğrafları Kevin Durand Fotoğrafları