Kevin Sorbo

Kevin Sorbo
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :24.9.1958
Doğum Yeri:Mound, Minnesota

Herkül dizisindeki Herkül ve Andromeda dizisindeki Kaptan Dylan Hunt rolleriyle iyi tanınan Norveç asıllı ABD'li aktör.

Sorbo, ABD'nin Minnesota eyaletinin Mound şehrinde dünyaya gelmiştir. Aynı şehirdeki Mound Westonka Orta Okulu'nda okumuştur. Kendisi Ardis (hemşire) ve Lynn (matematik ve biyoloji öğretmeni) Sorbo'nun oğludur. Sorbolar, Kökeni Norveç'e dayanan Lutheran Amerikalı bir ailedir. Yüksek lisansını Moorhead Eyalet Üniversitesi'nde tamamlamış ve 80'lerde model olarak basılı ve televizyon reklamlarında çalışmıştır.

Sorbo ouyunculuk kariyerine 1980'in sonunda en: 1st & Ten, en: Murder Shre Wrote ve en: The Commish adlı televizyon dizilerinde misafir oyuncu olarak başlamıştır. en: Lois and Clark: The New Adventures of Superman dizisinde Dean Cain ile Superman ve Gizli Dosyalar (en: The X Files) dizisinde Ajan Mulder David Duchovny (en:David Duchovny) ile (en Agent Mulder) rolleri için değerlendirilmiş ama seçilmemiştir.

1994 yılında Herkül rolüyle Herkül ve Amazon Kadınları (en: Hercules and the Amazon Women) televizyon filminde oynadı. Bu film, bir televizyon dizisine (Herkül) pilot film olan ilk filmdir. Herkül: Efsanevi Seyahatler (en: Hercules: The Legendary Journeys) dizisi 1995 - 1999 yılları arasında televizyonda gösterilmiştir. Diziler yüksek izlenme oranları diziyi dünya çapında televizyon tarihinin en popüler çalışmaları arasına sokmuştur. Ayrıca Xena: Savaşçı Prenses (en: Xena: The Warrior Princess) dizisinde de Herkül rolüyle misafir oyuncu olarak ve 1998 yılında gösterime giren, animasyon yapım olan Herkül ve Xena-Animasyon Film: Olimpos Dağı Savaşı'nda da sesiyle görev almıştır. Bu yıllarda Herkül rolünün yanı sıra ilk baş rolünü Fatih Kull (en: Kull the Conqueror) filminde oynamıştır.

Herkül bittiğinde 2000 - 2005 arasında Andromeda dizisinde Kaptan Dylan Hunt baş rolünde oynadı. 2006'da The OC (en: The OC) dizisinde final sezonunda ve Two and a Half Men (en: Two and a Half Men) dizisinde yardımcı oyuncu olarak görev almıştır. 2007 yılında direkt video için çekilen Walking Tall: The Payback (en: Walking Tall: The Payback) filiminde rol almıştır. Ertesi yıl filmin ikincisi Walking Tall: Lone Justice'de (en: Walking Tall: Lone Justice) rol almıştır.

Sorbo aktris Sam Jenkins'le 5 Ocak 1998'de evlendi. İlk çocukları Braedon Cooper Sorbo 22 Ağustos 2001'de doğdu. İkinci çocukları Shane Haaken Sorbo 31 Mart 2004'de doğdu. Shane Nevada'da doğan en ağır bebek olarak rekor kırdı. Çiftin üçüncü çocuğu ve tek kızları Octavia Flynn Sorbo 16 Ekim 2005'de dünyaya geldi.

Sorbo'nun boyu 1,91 m'dir. Seçimlerde John McCain'i desteklemektedir.

Görev Aldığı Yapımlar

Kevin Sorbo Fotoğrafları

Kevin Sorbo Fotoğrafları Kevin Sorbo Fotoğrafları Kevin Sorbo Fotoğrafları Kevin Sorbo Fotoğrafları Kevin Sorbo Fotoğrafları