Kızıl Şampiyon

1950'lerin sonlarında Ontario'da, sekiz yaşındaki Saul Indian Horse isimli yerli bir çocuk, kabilesi Ojibway'dan koparılır ve kötü şöhrete sahip bir Katolik okuluna yerleştirilir. Saul baskıcı bir ortamda kendi dilini konuşma veya geçmişine sahip çıkma özgürlüğü engellenir ve bakımı emanet edilen insanların ellerinde korkunç suistimallere tanık olur. Buna rağmen, Saul kurtuluşu en alışılmadık yerlerde arar ve gizlice buz hokeyine merak salar. Oyunun büyüsüne kapılmış bir şekilde kendi kendine gizlice oynamayı öğrenir ve yine kendine has bir beceri geliştirir. Bu yeteneği sayesinde yetkililerin dikkatini çeker ve okulun sefaletinden kurtulur. Ancak Saul'un geçmişinin izleri her zaman mevcuttur ve ümit vaat eden kariyerini ve geleceğini tehdit eder. Acı dolu geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan Saul, iyileşme sürecini başlatmak için atalarının ruhundan ve arkadaşlarının anlayışından yararlanır.

Kızıl Şampiyon Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Stephen S. Campanelli
Senaryo : Dennis Foon Richard Wagamese
Oyuncular : Forrest Goodluck Michiel Huisman Sladen Peltier Ajuawak Kapashesit Martin Donovan Michael Murphy Edna Manitowabi Melanie McLaren Johnny Issaluk Skye Pelletier Evan Adams Lisa Cromarty Michael Lawrenchuk Will Strongheart Tristen Marty-Pahtaykan Vance Banzo Braeden Crouse Nathan Alexis Eva Greyeyes Lisa Oopik Minich Dylan Cook Wayne St-George Marcus Dias Michael Vincent Dagostino Wayne V. Johnson Wayne Charles Baker Daina Barbeau Jordan Daoust Dustin Faith Cam Fergus
Türü : Drama
Orijinal Adı : Indian Horse
Yapımcı Firma : Hann Medya
Yapım Yılı : 2017
Yapım Ülkesi : Kanada
Vizyon Tarihi : 28.08.2020
Dağıtıcı Firma : CGV Mars Dağıtım
Yorumlar (1 yorum)
8 Filmatör21.08.2020 04:04
Ezilen ve soykırıma uğrayan kızılderililerden geriye kalanların da halen dışlandığını anlatan bir film. Ayaklar altından zirvelere uzanışın öyküsü... İzlenebilir.