Kosmos

Kosmos mucizeler yaratan bir hırsızdır. Dağlardan taşlardan, ağlayarak ve sanki birilerinden kaçar gibi gelir bu zaman dışı sınır şehrine. Şehre girer girmez nehirde boğulan bir küçük çocuğu kurtarır ve mucize yaratan insan olarak hemen kabûl görür şehirde. Kosmos’un gelmesiyle şehirde soygunlar ve mucizeler birbirini kovalarken, şehirliler Kosmos’un insanları iyileştirme gücünü keşfederler.

Kosmos Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Reha Erdem
Senaryo : Reha Erdem
Oyuncular : Serkan KeskinTürkü TuranSermet YeşilHakan AltuntaşSabahat DoğanyılmazKorel KubilayAkın AnlıSencer SağdıçCüneyt Yalaz
Türü : Drama, Gizem, , , ,
Orijinal Adı : Kosmos
Yapımcı Firma : Atlantik Film
Yapım Yılı : 2009
Yapım Ülkesi : Türkiye, Bulgaristan
Vizyon Tarihi : 16.04.2010
Dağıtıcı Firma : Tiglon Film
Yorumlar (3 yorum)
8 ahmet karaburunoğlu15.02.2011 10:45
her kaliteli yapıma rağbet olmadığı gibi bu filmede ilgi olmaması gayet normal bence.ülke olarak sanata bakışımız kısıtlı malesef.kosmos filmi kabul ediyorum anlaşılması zor bir eser.lakin buda filmin kalitesiyle alakalı bence.görüntüler ,sesler,anlatılmak istenilen konuya paralel seyirciye hissettirilmek istenilen ruh halleri.iyi yada kötü diyemiyorum.ders niteliğinde bence.reha bey kosmosta ilk önce yaratılan herşeyin iyi ve kötü,güzel ve çirkin,her iki yönlü yansıması olduğunu,iyinin kötüden farkı olmadığını,bunu bizim bakış acımızla alakalı olduğunun altını çok güzel birsekilde çizmiş.ayrıca bunların hiçbirinin yaratandan gayrı olmadığını işlemiş ve bence harika olmuş.cannes film festivalinde ödül almış bir yönetmenimizin filmi 40-50 bin civarında gişe yapıyorsa,kosmosunda rağbet görmemesi gayet normal.Reha ERDEM ellerine sağlık,imrenerek izliyorum..
1 Nurlan Bağırov29.04.2010 11:42
Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Konusu olmayan ya da olup da cok az seyirciye akrata bilen cok gurultulu ve gereksiz yorucu bir film. Bir yere baglanacak diye cok bekledim ama malesef basladigi gibi belirsiz bir sekilde de bitti. Cok emek harcandigi kesin ama keske yuksek entellikten yana biraz daha seyirciye yonelik olabilseydi.
10 yeşim ermutlu26.04.2010 09:10
Kosmos...Filme manzaraları için gittim, son zamanlarda seyrettiğim en değişik, ödülü hak etmiş bir film diyerek çıktım. Sermet Yeşil Battal rolünde harikalar yaratmış. Bir karakter ancak bu kadar güzel canlandırılabilir. Türkü Turan ile uyumlu bir ikili yaratılmış. Oyuncular o kadar doğal ki. Filmin görüntüleri ise çok güzel. Karlı bir Kars seyretmek isteyenlere tavsiye ederim. Bir hayvansever olarak mezbahalarda yaşanan vahşeti göz önüne serdiği için yönetmene ayrıca teşekkür ediyorum. Kosmos son yıllarda seyrettiğim farklı bir film. Ellerine sağlık Reha Erdem. Son bir not, bir işe yaramayan bazı yabancı ve yerli filmler İstanbul'da bir çok sinemada yer alırken, Kosmos sadece 9 salonda gösterimde.