Kurdun Günü

Anna ve ailesi köydeki evlerine gittiklerinde evin yabancılar tarafından işgal edilmiş olduğunu görürler. Karşılaştıkları bu durum acılarla dolu bir öğrenme sürecinin başlangıcıdır. Hiçbir şey olduğu gibi değildir. Bir ailenin öyküsü olarak başlayan film büyük bir drama dönüşür. Aynı zamanda bir efsane, bir azizin öyküsü. 'Piyanist' ve 'Ölümcül Oyunlar'ın yönetmeninin, toplumun açıklanmayan bir felaket yüzünden tamamen çöktüğü, tanımlanmamış bir zaman ve yerde geçen bu son filmi, kasvetli Haneke tarafından 'en iyimser çalışma'sı olarak tanımlanıyor... Bir aile - Anne, kocası Georges ve çocukları Ben ile Eva - tatillerini geçirmek üzere, ormanlık tepelerde tecrit olmuş kır evlerine gelirler. Birdenbire, sert, yeni bir gerçeklikle karşı karşıya kalırlar; çünkü küresel çapta âfet nevinden bir şey olmuş, ülkeyi aniden kıyamet sonrası bir atmosferin içine atmıştır. Bu durumda aile, alışkın olduklarından çok daha farklı koşullara uyum sağlamak zorunda kalır. Georges hemen ve vahşice öldürülür. Anne ile çocuklar kaçmaya başlar, umarsızca onlara yardımcı olabilecek birini ararlar... Yavaş, telaşsız bir tempo tutturan film, seyircilerin soğuk ve kasvetli atmosferi gerçekten hazmetmesine zaman tanıyor. Sizi rahat koltuklarınızdan sarsarak kaldıracak karanlık, amansız bir çalışma. Not: Filmin ilk vizyon tarihi 24 Ekim 2003'tür.

Kurdun Günü Fragmanı

Kurdun Günü Bilgiler

Yönetmen : Michael Haneke
Senaryo : Michael Haneke
Oyuncular : Isabelle Huppert
Béatrice Dalle
Patrice Chéreau
Rona Hartner
Olivier Gourmet
Maurice Bénichou...
Türü : Drama
Orijinal Adı : Le Temps du loup
Yapımcı Firma : Bir Film
Yapım Yılı : 2003
Yapım Ülkesi : Fransa, Avustralya, Almanya
Vizyon Tarihi : 14.08.2020
Dağıtıcı Firma : Başka Sinema

Kurdun Günü Filminin Oyuncuları

Kurdun Günü Filmi Yorumları
10 volkan koyutürk04.11.2007 04:14
hanekeden bir başyapıt daha gerçekte tanrı kentten sonraki şiddeti en iyi anlatan film yanlızca şiddetimi burjuvaların özellikle ortasınıfların toplumdan nekardar kopuk olduklarını bir felakette burjuvaların ortaya cıkan zaafları vb ellerine sağlık haneke
9 jadalozick14.08.2006 07:01
HANEKE nin çok şey beklediğim ama aradığım çoğu şeyi bulamadığım bir filmi. izlediğim BENNY%%1%NİN VİDEOSU ya da 7. KITA filmleri çok daha sert bir tokat etkisi yaratıyordu. filmin afişinde de kullanılmış olan son sahnelerdeki olay dışında biraz zoraki ilerlediğini düşünüyorum. Sadece Hanekenin filmi olduğu için bu puanı veriyorum.