Lagaan

Hindistan'ın Champaner kenti büyük bir kuraklık içerisine girmiştir. Köylüler bir araya gelerek, toprak sahiplerinden Lagaan adlı verilen vergilerin bir süre için durdurulmasını isterler, çünkü ellerinde vergi namına verecek hiçbir şeyleri kalmamıştır. Fakat İngiliz yerel yöneticiler Hintli halkın önüne bir koşul koyalar. Lagaan vergisinin kaldırılması ancak köylülerin İngilizleri bir kriket müsabakasında yenmesine bağlıdır! Fakat köyde kriket oynamayı bilen hiç kimse yoktur... Köyden Bhuvan adında genç ve cesur bir delikanlı, eline ahşaptan bir sopa almamış olmasına İngilizlere meydan okur. Bu arada bu 'adil' düelloyu duyanlar akın akın köye gelirler. Köylülerin ve Bhuvan'ın kendilerinden başka tek destekçisi ise İngiliz albay Russell'ın kız kardeşi Elizabeth'tir.

Lagaan Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Ashutosh Gowariker
Senaryo : Ashutosh Gowariker Kumar Dave K.P. Saxena
Oyuncular : Aamir Khan Gracy Singh Rachel Shelley Suhasini Mulay Paul Blackthorne Kulbhushan Kharbanda Raghuvir Yadav Rajendra Gupta Rajesh Vivek Shri Vallabh Vyas Javed Khan Raj Zutshi Akhilendra Mishra Pradeep Rawat Daya Shankar Pandey Yashpal Sharma Amin Hajee Aditya Lakhia A.K. Hangal
Türü : Müzikal, Drama, Spor
Orijinal Adı : Lagaan: Once Upon a Time in India
Yapımcı Firma : B4U Entertainment
Yapım Yılı : 2001
Yapım Ülkesi : Hindistan
Vizyon Tarihi : 15.06.2001
Dağıtıcı Firma : 0
Yorumlar (3 yorum)
10 ezgi 11.10.2007 02:59
bu film şu ana kadar izlediğim en güzel filmdi,bu filmde sonra hint hayranlığı başladı bende.kültürlerini danslarını seslerini çok beğendim gerçekten.
10 selin küpeli25.06.2005 03:19
ben ce harkulade bir fim.bu filmi izledikten sonra Aamir Khana yakışıklı demiyecek birini tanımıyorum!
10 güler paşalı14.03.2005 11:25
harika bir film ben çok beğendim.aamir khan çok yakışıklı.