Lauren Graham

Lauren Graham
Rol :Seslendirme
Doğum Tarihi :16.03.1967
Doğum Yeri:Honolulu, Hawaii

Amerikalı aktris. 

En bilinen rolü Gilmore Girls deki Lorelai Gilmore dur.
TV Dizisi “En İyi Kadın Oyuncu” dalında iki kere Altın Küre'ye (Golden Globe) aday oldu. “En İyi Kadın Oyuncu” dalında 2 kere “Screen Actors Guild” ödülünü alan Lauren Graham, ayrıca 2 adet “Family Television” ödülünü de kazandı.

Annesiyle babası boşandığında henüz 5 yaşındaydı. Annesi müzik kariyeri için Avrupa'ya yola çıktığında babasıyla birlikte Fairfax, Virginia da yaşamaya başladı. 1981'de babası, üvey annesi Karen Graham ile evlendi. Lauren her zaman atları çok sevdi ve bir jokey olmayı istedi ama bu iş için fazla uzundu. Daha sonra oyunculuğu keşfetti. Okul yıllarında birkaç oyunda rol aldı. Barnard Fakültesinden mezun olduktan sonra 1992'de Güney Metodist Üniversitenin Medows okuluna katıldı. 

1995'te Los Angeles'e geldi ve kadın bir garson olarak çalışmaya başladı. O yıllarda Caroline in the City'de Shelly rolünü canlandırdıktan sonra News Radio, Law & Order, Seinfeld, 3rd Rock gibi yapımlarda konuk oyuncu olarak yer aldı. Daha sonra Conrad Bloom, Townies ve M.Y.O.B gibi yapımların ardından onu üne kavuşturan Lorelai Gilmore karakteri ile Gilmore Girls'de baş rol oynadı. Ewan McGregor ile Nightwatch, Sweet November da Keanu Reeves ve Bad Santa da Billy Bob Thornton ile birlikte oynadı. Ayrıca Seeing Other People ve The Pacifier'de rol aldı.Geçen yaz Because I Said So ve Evan Alimighty gibi iki büyük yapımda daha rol aldıktan sonra Gilmore Girls'ün finali ile boşta kalan Lauren Graham NBC ile 7 hanelik büyük bir anlaşmaya imza attı.

Görev Aldığı Yapımlar

Lauren Graham Fotoğrafları

Lauren Graham FotoğraflarıLauren Graham FotoğraflarıLauren Graham FotoğraflarıLauren Graham FotoğraflarıLauren Graham Fotoğrafları