Len Wiseman

Len Wiseman
Rol :Yönetmen
Doğum Tarihi :4.3.1972
Doğum Yeri:Kaliforniya

Len Ryan Wiseman (d. 4 Mart, 1972) Amerikalı film yönetmenidir en çok bilinen filmleri Underworld serisi ve Live Free or Die Hard'tır . Son filmi Total Recall 2012 yazında çıkıcaktır. Len Wiseman İngiliz aktris Kate Beckinsale ile evlidir ve Los Angeles, California'da yaşamaktadırlar Beckinsale ile kızları Lily Mo Sheen'dir.

Len Wiseman kariyerine Roland Emmerich'in yardımcı asistanı olarak Stargate(1994), Kurtuluş Günü (film) (1996) ve Godzilla (1998) filmlerinde çalışmıştır. 2003 yılında ise ilk filmi Underworld'ü çekmiştir. Bu filmden iyi bir box office başarısı almıştır. 2006 yılında ise Underworld: Evolutionfilmini çekmiştir. Underworld: Rise of the Lycans filminde ise sadece yapımcı olarak görev almıştır. 2007 yılına gelindiğinde ise Bruce Willis'in başrolünü aldığı Live Free or Die Hard'ın yönetmenliğini yapmıştır ve Bu filmdede oldukça iyi bir Box Office başarısı kazanmıştır. 2010 yılında Hawaii Five-0 dizisinin ilk bölümünü çekmiştir. 2012 yılında ise Colin Farrell, Jessica Biel ve Kate Beckinsale gibi yıldızlarla beraber Toral Recall filmini çekicektir.

Len Wiseman Fremont, California'da doğmuştur.Burada California Lisesini bitirdikten sonra De Anza College'inde okumuştur.Wiseman ilk evliliğini ana okulu öğretmeni Dana ile evlenmiştir.Bu evliliğini Underworld filminde tanıştığı Kate Beckinsale'den sonra bitirmiştir.Daha sonra ise Kate Beckinsale uzun süredir evli olduğu Michael Sheen ile evliliğini bitirmiştir.Len Wiseman ile Kate Beckinsale 9 Mayıs 2004 yılında Bel-Air, California'da evlenmiştir. Şu an ise kızları Lily Mo Sheen ile birlikte Los Angelas'ta yaşamaktadırlar. Kate Beckinsale'in eski kocası Michael Sheen ise bu birliktelik hakkında Len gerçekten sevimli adam. O kızımız Lily'ye fantastik bir üvey baba olacak,Kızım için bundan başka hiçbirşey isteyemezdim.demiştir.

Görev Aldığı Yapımlar

Len Wiseman Fotoğrafları

Len Wiseman Fotoğrafları Len Wiseman Fotoğrafları Len Wiseman Fotoğrafları Len Wiseman Fotoğrafları Len Wiseman Fotoğrafları