Leyla Lydia Tuğutlu

Leyla Lydia Tuğutlu
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :29.10.1989
Doğum Yeri:Berlin

Türk model, oyuncu ve 2008 Türkiye Güzelidir.

İlk yılları

Berlin'de doğdu. Türk bir babanın ve Alman bir annenin kızıdır. İlkokula Türkiye'de başladıktan sonra piyano dersleri almaya başladı. Konservatuara yarı zamanlı olarak devam etti. 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı. Bu süre içerisinde bir model ajansında çalıştı. Anadolu Lisesi mezunu olan Tuğutlu, üniversiteye başladığında konservatuarı bırakarak ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başladı. Halen İstanbul Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisidir. Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Es-Es dizisinde İrem karakterini canlandırdı. Atv'de yayınlanan Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu'nun kardeşi rolündeki Songül karakterini canlandırdı.

Daha sonra Kiralık Aşk dizisinde İz karakterini canlandırmşıtır. Delibal filminde Çağatay Ulusoy ile başrolü paylaşmıştır. Sonra ise Tatlı İntikam dizisinde Pelin karakterini canlandırdı. Şu anda Kerem Bürsin ile başrolü paylaştığı 'Bu Şehir Arkandan Gelecek' dizisinde Derin karakterini canlandırmaktadır.

Güzellik yarışması

Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışmasında birinci oldu. Türkiye'nin en güzel kızına tacını, yarışmanın jüri üyesi Paris Hilton taktı. 12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye'yi Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etti. 2005'te Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006'da Çin'de yapılan Miss Tourism Queen International'da 'Princess' ödülüne layık görülmüştür. Fashion TV Moda Oskarları 2007'de 'Gelecek vaad eden model' seçildi.

Filmografi

2017 Cebimdeki Yabancı
2015 Delibal
2014 İçimdeki Ses
2013 Günce

Televizyon

2017 Bu Şehir Arkandan Gelecek
2016 Tatlı İntikam
2015 Kiralık Aşk
2012 Karadayı
2012 Atlılar
2010 Kirli Beyaz
2009 Es Es

Görev Aldığı Yapımlar

Leyla Lydia Tuğutlu Fotoğrafları

Leyla Lydia Tuğutlu Fotoğrafları Leyla Lydia Tuğutlu Fotoğrafları Leyla Lydia Tuğutlu Fotoğrafları Leyla Lydia Tuğutlu Fotoğrafları Leyla Lydia Tuğutlu Fotoğrafları