Matt Bomer

Matt Bomer
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :11.10.1977
Doğum Yeri:Spring, Teksas Houston

Amerikalı ,aktör, dizi oyuncusudur. 

2009'da, USA Network kanalında gösterimi başlayan, başrolünü Tim DeKay ile paylaştığı White Collar adlı dizideki Neal Caffrey karakteriyle tanınmış, 2001'de Guiding Light dizisiyle çıkış yapmış oyuncu, NBC televizyonlarının sevilen dizisi Chuck'taki Bryce Larkin rolüyle dikkat çekmiştir.

Matt Bomer 11 Ekim 1977 yılında Spring,Texas'ta dünyaya gelmiştir. Babası eski amerikan futbolu oyuncularından John Bomer, annesi ise Sissi Bomer'dir. Neill ve Megan adında iki kardeşi vardır. Lİse eğitimini Lee Pace ile birlikte Klein High School'da tamamladı. Ayrıca o sıralarda ikili kar amacı gütmeyen bir tiyatro olan Alley Theatre'da sahne alıyorlardı.

Bomer, 2001 yılında Amerika'nın en iyi okullarından biri olan Pittsburgh, Pennsylvania'daki Carnegie Mellon Üniversitesi'nin güzel sanatlar fakültesinden mezun olmuştur.

Mezun olduktan sonra Bomer, hemen New York'a taşınmış, All My Children adlı dizide küçük bir rol almıştır. 2001-2003 arası CBS kanalında yayınlanan Guiding Light adlı dizide Ben Reade karakterini canlandırmıştır. Fox'ta gösterilen Eliza Dushku'nun canlandırdığı Tru'nun aşık olduğu Luc karakterine 2003-2004 yılları arasında Tru Calling adlı dizide hayat vermiştir.

2004-2005 yılları arasında North Shore adlı dizide, 2005 yılında Jodie Foster'in başrolde olduğu Flight Plan adlı filmde boy göstermiştir.

2006'da Texas Chainsaw Massacre: The Beginning'de Eric'i canlandırmış, 2007'de Traveler adlı mini dizide oynamış, 2007-2009 arası NBC'nin sevilen dizisi Chuck'ta Bryce Larkin karakteriyle yönetmen ve yapımcıların ilgi odağı olmuştur.

Görev Aldığı Yapımlar

Matt Bomer Fotoğrafları

Matt Bomer FotoğraflarıMatt Bomer FotoğraflarıMatt Bomer FotoğraflarıMatt Bomer FotoğraflarıMatt Bomer Fotoğrafları