Mayıs Sıkıntısı

Kasabadaki herkes küçük dertleriyle iç içe ve sürprizlere kapalı hayatlarıyla yine de huzurlu görünüyor. Ancak bu huzur, çocukluğunu geçirdiği bu kasabada bir film çekmeyi kafasına koymuş Muzaffer'in gelişiyle biraz zedeleniyor ve olaylar başlıyor... Nuri Bilge Ceylan'ın ikinci uzun metraj filmi olan Mayıs Sıkıntısı, yurt içi ve yurt dışında birçok festivalden ödül kazanmış bir film.

Mayıs Sıkıntısı Fragmanı

Mayıs Sıkıntısı Bilgiler

Yönetmen : Nuri Bilge Ceylan
Senaryo : Nuri Bilge Ceylan
Oyuncular : Emin Ceylan
Fatma Ceylan
Muzaffer Özdemir
Muhammed Zımbaoğlu
M. Emin Toprak
Sadık İncesum...
Türü : Drama
Orijinal Adı : Mayıs Sıkıntısı
Yapımcı Firma : NBC Film
Yapım Yılı : 1999
Yapım Ülkesi : Türkiye
Vizyon Tarihi : 10.12.1999
Dağıtıcı Firma : Özen Film

Mayıs Sıkıntısı Filminin Oyuncuları

Mayıs Sıkıntısı Filmi Yorumları
10 raşel01.09.2006 07:26
şu ana kadar izlediğim en durağan ama sinema dili açısındansöyleyecek çok sözü olan bir filmdi.ben daha önce tarkovsky nin ayna filminde böyle olmuştum.teşekkürler bi kez daha CEYLAN A.
10 asya gurel02.06.2006 12:32
bana tarkovski nin muhurlenmis zamanini animsatti.insan ruhunun o ezeli ic sikintisini,o devasa kalabalik icindeki yalnizligini ne kadar yalin ve siirsel anlatmis usta .belli bu adamin kalbi var!
1 meltem nielsen28.05.2006 10:39
TAM ANLAMIYLA İÇ SIKINTISI..YAZIK HARCANAN ZAMANA.
10 Yılmaz Güven22.04.2006 09:00
Nuri Bilge Ceylan gerek senaryoları gerekse yönetmenliği ile Türkiye sinemasını ve anadolu%%1%yu dünya ya kotarabilen bir kaç ciddi insandan biridir.. Yılmaz Güney%%1%den sonra gelmiş en özgün insan diye düşünüyorum. Ayrıca bazı arkadaşların seviyesiz eleştirileri biraz üzücü. Sinema adına ne biliyorlar da bu kadar düşük bir seviyeyle alay etmişler, anlaşılır değil...
0 ruhatkirdar22.03.2006 02:18
yapacak bir sey bulamiyordum.Berlinde bir kütüphanede filmin DVD sini gördüm.hic duymadigim bir isimdi.alip evde büyük bir sabirla izledim.Tek kelime ile büyüleyici idi.önce filmin temposunu yadirgadim.alistigim sinama tarzinin cok disindaydi.inanilmazdi.bu ne dedim kendi kendime.insan ve cevre ancak bu kadar güzel kameraya alinabilir diye düsündüm.cok heyecan vericiydi.keske bu senaryoyu ben yazmis olsaydim diye düsündüm.ceylani kiskandim anlatim gücünden dolayi.sonra birde TV de uzak adli filmini izledim ve böylesine güclü gözlemi,kalemi ve insani ifade etme ihtiyaci oldugu ve bunu basardigi icin ona tesekkür etmek istedim.puanlamak yanlis olur diye düsünüyorum.puanlama icin hangi degerleri kullanacagimi bilmiyorum cünkü.tesekkürler ceylan.
0 ozzy osbourne10.04.2005 08:38
VAY BE BUNLARDA ADAM OLMUSDA FILM YAPMIS ZAMANA YAZIK TAM REZALET