Mezuniyet

Mezuniyetlerine bir sene kala en yakın arkadaşlarının intiharıyla sarsılan liseli genç grup, bu intiharın etkisinden kurtulamamıştır. Kız arkadaşıyla sorun yaşayan Akın; aklı serserilikte olan Metin; ailesiyle sorunu olan Efe; bir çete grubuyla arkadaşlık yapan Aykut ve her şeyin iyi gitmesi için elinden geleni yapan Umut’un hayatları bir şekilde kesişecektir.

Mezuniyet Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Doğa Can Anafarta
Senaryo :
Oyuncular : Aykut OrayHaldun Boysanİlker AyrıkDoğa Can AnafartaYiğit UçarEfe Can KuduCan GöksoyUraz KaygılaroğluGül Gölge SaygıBillur Kalkavan
Türü : Drama, , , ,
Orijinal Adı : Mezuniyet
Yapımcı Firma : İstanbul Productions
Yapım Yılı : 2009
Yapım Ülkesi : Türkiye
Vizyon Tarihi : 06.11.2009
Dağıtıcı Firma : Özen Film
Yorumlar (1 yorum)
3 Orhan Demir28.04.2011 12:42
Türk sinema tarihinin en genç yönetmeni olan Doğa Can Anafarta'yı cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Cast konusu hem iyi hem kötü. Deneyimli usta oyuncularının yanına sıradan lise öğrencileri hiç yakışmamış. Zaten çok acemiydiler. Fakat senaryo her ne kadar filme adaptasyonda zorlandıysada; dejenere olmuş gençliğimizin, aile bağları kopuk çocuklarımızın, kötü arkadaş ortamlarının, cahil ufku dar ebeveynlerin ve toplum için utanç kaynağı olan bir yığın karaktersiz insanların özeleştirisel bir biçimde anlatıldığı ilginç bir film olmuş. Bu film vasatın altında kalmış ama gelecek filmlerinde iyi işlere imza atabilecek bir kabiliyet var. Yönetmenin Beşiktaş Atatürk Anadolu Lise'sinden mezun olduğunu okudum. Bende aynı sahilde Ortaköy istikametinde ki K.E.L.' de okumuştum. O ortamları iyi bilirim. Hangi ruh hali ile filmi çektiğini şimdi daha iyi anlıyorum. Umarım bir sonra ki filminde başarıyı yakalar.