Mia Farrow

Mia Farrow
Rol :Seslendirme
Doğum Tarihi :9.02.1945
Doğum Yeri:Los Angeles, California

Altın küre ödüllü ABDli sinema oyuncusu.

Asıl adı Maria de Lourdes Villiers-Farrow olan oyuncu, Roman Polanski yönetmenliğindeki Rosemary'nin Bebeği filmi ile Umut vadeden yeni kadın oyuncu dalında kazandığı Altın Küre ödülünün ardından, The Purple Rose of Cario, Hannah and Her Sisters, Radyo Days, Husbands and Wives gibi Woody Allen yapımlarındaki rolleri ile ününü pekiştirmiştir.

Mia Farrow insan hakları ile ilgili uluslararası organizasyonlarda yer almış, bir süreliğine Unicef'in iyi niet elçilini yapmıştır. www.miafarrow.org adlı sayfasında, fotoğrafları ve yazıları ile Darfur, Çad ve diğer bazı Orta Afrika ülkeleri ile ilgili faaliyetler hakkında insanları bilgilendirmekte ve bu sorunlu bölgelere yardım konusunda rehberlik yapmaya çalışmaktadır. Bu çalışmaları nedeniyle 2008 yılında Time dergisi tarafından dünyanın en etkili insanlarından biri seçilmiştir.

İrlanda'nın ilk film yıldızı sayılan ünlü aktrist Maureen O'Sullivan ile Avustralyalı film yönetmeni John Farrow' un kızı olan Mia Farrow, aynı zamanda mutlak kulak sahibidir.

Altın Küre Ödülleri
Umut Vadeden Yeni Kadın Oyuncu
1965 Rosemary'nin Bebeği

Görev Aldığı Yapımlar

Mia Farrow Fotoğrafları

Mia Farrow Fotoğrafları Mia Farrow Fotoğrafları Mia Farrow Fotoğrafları Mia Farrow Fotoğrafları Mia Farrow Fotoğrafları