Michael J. Fox

Michael J. Fox
Rol :Seslendirme
Doğum Tarihi :9.06.1961

Kanada doğumlu film ve televizyon oyuncusudur. 

En bilinen rolleri Geleceğe Dönüş üçlemesinde (1985-1990) Marty McFly; Family Ties (1982-1989) dizisinde kendisine üç Emmy ve bir Altın Küre getiren Alex P. Keaton rolü ve Spin City (1996-2000) dizisinde Mike Flaherty rolleridir. Ayrıca Spin City ile bir Emmy ve 3 Altın Küre ödülü kazandı. Ailesi birçok yere göçten sonra en son Vancouver'a yerleşti.

Parkinson hastalığına yakalandıktan sonra oyunculuk kariyerine son verdi. Parkinson hastalığına bağlı olarak zaman zaman hareket etmekte ve konuşmakta zorlanan ünlü oyuncu, yaşama bağlılığından hiçbir şey kaybetmedi. Michael J. Fox Parkinson Araştırmaları Vakfı aracılığıyla hastalığın tedavi araştırmalarına destek veren Fox, 2000-2006 yılları arasında vakfı için 78 milyon dolar gelir topladı. Fox'un vakfı, özellikle Parkinson'un erken teşhisine yönelik çalışmalara destek veriyor.Babasi Kanada ordusuna mensuptu. 18 yasinda Hollywood'a yerlesti ve yine bu yasta kesfedildi.Young Republican adli bir dizide oynamaya basladi.

Görev Aldığı Yapımlar

Michael J. Fox Fotoğrafları

Michael J. Fox FotoğraflarıMichael J. Fox FotoğraflarıMichael J. Fox FotoğraflarıMichael J. Fox FotoğraflarıMichael J. Fox Fotoğrafları