Mubi Platformunda Yer Alan Filmler ve Diziler

  Filmin Konusu : Ruanda soykırımından on beş yıl sonra, Munyurangabo ve arkadaşı Sangwa kırsala ve geçmişe doğru yola koyulur. Munyurangabo, köylerinde öldürülen ailesinin intikamını almak isterken, Sangwa geride bıraktığı ve şu anda harabe olan yere geri dönmek istiyor.
  Cryptozoo
  Yönetmen : Dash Shaw,
  Senaryo : Dash Shaw,
  Oyuncular :
  Tür : Animasyon
  Yapım Yılı : 2020
  Yayın Tarihi : 2021-08-20
  Filmin Konusu : Seyircisini fantastik yaratıklarla dolu bir hayvanat bahçesinde saykodelik bir yolculuğa çıkaran Cryptozoo, politik sularda yüzen benzersiz bir görselliğe sahip. Mitolojiden aşina olduğumuz masalsı yaratıkları kurtarıldıktan sonra bir arada tutan Cryptozoo adında bir sığınma bahçesi çalışanı olan Lauren Gray, Baku adında rüyaları yiyen bir yaratığı yakalamaya çalışırken tüm bu yaratıkları gizli tutmanın mantıklı olup olmadığın...
  Maddenin Halleri
  Yönetmen : Deniz Tortum,
  Senaryo :
  Oyuncular :
  Tür : Belgesel
  Yapım Yılı : 2020
  Yayın Tarihi : 2021-06-19
  Filmin Konusu : Maddenin Halleri, yönetmen Deniz Tortum’un doğduğu ve babasının doktor olarak 30 yıl görev yaptığı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yaşananlara odaklanıyor. Evlerinden çok hastanede vakit geçiren doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının yaşamlarının mercek altına alındığı filmde, hasta odalarından ameliyathaneye, bekleme salonlarından yemekhaneye hastanenin dört bir yanında yaşananlar gözler önüne seriliyor.
  Devlet Töreni
  Yönetmen : Sergey Loznitsa,
  Senaryo : Sergey Loznitsa,
  Oyuncular :
  Tür : Belgesel
  Yapım Yılı : 2019
  Yayın Tarihi : 2020-01-08
  Filmin Konusu : 1953 yılının Mart ayında, Joseph Stalin’in cenazesi için büyük bir kalabalık Kızıl Meydan’a akın eder. Yüzlerce kameraman töreni kaydetse de, şimdiye dek bu arşiv görüntülerinden pek azı gün yüzüne çıkmıştır.
  Seni Buldum Ya!
  Yönetmen : Reha Erdem,
  Senaryo : Reha Erdem,
  Oyuncular : Serkan Keskin
  Nihal Yalçın
  Bülent Emin Yarar
  Ezgi Mola
  Taner Birsel...
  Tür : Komedi
  Yapım Yılı : 2021
  Yayın Tarihi : 2021-03-13
  Filmin Konusu : İstanbul karantina altındadır. Felek ve Kerim, bu dönemde akla gelebilecek en güzel vurgun yolunu bulur. İnsanların bilgisayarına erişip kendilerini devlet yetkilisi olarak tanıtacak, onlara 'suçlar'ını itiraf ettireceklerdir. Ne var ki söz konusu şehir İstanbul’dur ve burada her türden insan yaşar!
  Deniz Feneri
  Yönetmen : Robert Eggers,
  Senaryo : Robert Eggers, Max Eggers,
  Oyuncular : Robert Pattinson
  Willem Dafoe
  Valeriia Karaman
  Logan Hawkes
  Kyla Nicolle...
  Tür : Korku
  Yapım Yılı : 2019
  Yayın Tarihi : 2019-12-18
  Filmin Konusu : Eski bir denizci olan Thomas Wake, gizemli bir adada deniz feneri bekçiliği yapan bir adamdır. Yıllardır adada tek başına bekçilik yapan Thomas’ın yanına, işlerde yardımcı olması için Ephraim Winslow adında bir genç gönderilir. Birlikte çalışmaya başlayan Thomas ve Ephraim arasında çok geçmeden büyük bir iktidar savaşı patlar. Yaptığı işi büyük bir sorumlulukla yerine getiren Thomas, gücünü ispatlamak için tecrübesiz bir genç ...
  Bizim Çağımız
  Yönetmen : Carlos Reygadas,
  Senaryo : Carlos Reygadas,
  Oyuncular : Natalia López
  Phil Burgers
  Carlos Reygadas
  Yago Martínez
  Eleazar Reygadas...
  Tür : Drama
  Yapım Yılı : 2018
  Yayın Tarihi : 2019-02-06
  Filmin Konusu : Ester, ünlü bir şair olan kocası Juan ile birlikte bir boğa çiftliği işletmektedir. Mutlu bir evliliği olan çiftin yaşamları, bir at yetiştiricisi olan Phil’in çiftliğe gelmesi ise bambaşka bir hal alır. Adamın gelişi, çiftin evliliklerini gözden geçirmelerine neden olur. Onlar her ne kadar açık bir evlilik yürütse de Juan, eşinin Phil ile olan ilişkisini gördükçe içindeki kıskançlık duyguları gün yüzüne çıkar. Unuttukları bir...
  Genç Ahmed
  Yönetmen : Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne,
  Senaryo : Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne,
  Oyuncular : Idir Ben Addi
  Olivier Bonnaud
  Myriem Akheddiou
  Victoria Bluck
  Claire Bodson...
  Tür : Drama
  Yapım Yılı : 2019
  Yayın Tarihi : 2021-05-30
  Filmin Konusu : Genç Ahmed, öğretmenini öldürmeye karar veren bir gencin hikayesini konu ediyor. Belçikalı bir genç olan Ahmed, kendisini büyük bir çıkmazın içinde bulur. 13 yaşındaki genç, dinlediği bir imamın düşünceleri ile yaşamın baştan çıkarıcı etkileri arasında sıkışıp kalır. Hayata olan bağlılık, birini öldürme arzusunun önüne geçebilecek midir?
  Sonsuzluk Üzerine
  Yönetmen : Roy Andersson,
  Senaryo : Roy Andersson,
  Oyuncular : Martin Serner
  Tatiana Delaunay
  Anders Hellström
  Jan-Eje Ferling
  Bengt Bergius...
  Tür : Drama
  Yapım Yılı : 2019
  Yayın Tarihi : 2020-02-28
  Filmin Konusu : Binbir Gece Masallarından esinlenilerek hayata geçirilen Sonsuzluk Üzerine (Om det oändliga), insan hayatındaki güzellikleri, zulmü ve ihtişamı gözler önüne seriyor. Roy Andersson'un Binbir Gece Masalları’nın anlatıcısı Şehrazad’ın öykü anlatımından ilham alarak çektiği filmde, kendilerini sırılsıklam yapan yağmurun altında kızını doğum günü partisine götüren bir babanın, inancını yitirmeye başlayan bir rahibin, aşkı hiç tatma...
  Bal Ülkesi
  Yönetmen : Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov,
  Senaryo :
  Oyuncular :
  Tür : Belgesel
  Yapım Yılı : 2019
  Yayın Tarihi : 2020-01-31
  Filmin Konusu : Hatidze Muratova, hasta annesi ile birlikte yolları, elektrik ve suyu olmayan Balkanlarda dağlık bir bölgede yaşar. Genç kadın, eski dağcılık geleneklerini kullanarak bal yetiştiriciliği yapmaktadır. Yaşadıkları bölgeye göçebe arıcıların gelmesi, bir yandan Hatidze’lerin yaşamını etkilerken bir yandan doğal dengenin bozulmasına neden olur. Hatidze, bozulan düzeni yeniden sağlamak için zorlu bir mücadeleye girişir.