Murat Dalkılıç

Murat Dalkılıç
Rol :Seslendirme
Doğum Tarihi :7.08.1983
Doğum Yeri:İzmir

Türk oyuncu ve şarkıcı.

Tam adı Sırrı Murat Dalkılıç'tır. İlk ve orta öğretimini Kuşadası'nda tamamlamıştır. O dönemde basketbolcu olmaya karar vermiştir. Bir yandan da müzik, resim ve basketbolun dışındaki diğer sosyal faaliyetleri de hobi olarak yapmıştır. 15 yaşında ilk müzik grubunu okulda kurmuş ve grubun solistliğini üstlenmiştir. 17 yaşında Kuşadası'nda daha lisedeyken profesyonel basketbolcu olmuştur. 1 yıl sonra basketbolu tamamen bırakıp müzik yapmaya karar vermiştir ve barlarda gitar çalarak müzik kariyerine başlamıştır. Lisans eğitimini Beykent Üniversitesi'nde oyunculuk eğitimi görerek tamamladı.

2008'de 'Kasaba' şarkısıyla çıkış yaptı ve 2010'da 'La Fontaine', 'Külah' ve 'Dönmem' gibi şarkılara yer verdiği ilk stüdyo albümü Merhaba'yı yayımladı. Ardından 2012'den başlayarak iki yıl aralıklarla Bir Güzellik Yap, Daha Derine ve Epik albümlerini piyasaya sürdü. Bu çalışmalara dahil edilen 'Bir Güzellik Yap', 'Kader', 'Lüzumsuz Savaş', 'Bir Hayli', 'Neyleyim İstanbul'u' ve 'Derine' gibi şarkılarla Türkiye'de çeşitli müzik listelerine girdi.

Bugüne kadar iki Türkiye Video Müzik Ödülü ve bir Altın Kelebek Ödülü kazanan Murat Dalkılıç, müzikal kariyerinin yanı sıra 2014'te Söyle Söyleyebilirsen yarışmasını sundu ve Sil Baştan dizisinde oynadı.

2015 yılında evlendiği Merve Boluğur'la 2017 tarihinde boşanmışlardır.

Filmografi

2018 Dünya Hali
2017 Doru (Seslendirme)
2015 Bizans Oyunları: Geym of Bizans
2015 Mazlum Kuzey

Televizyon

2014 Sil Baştan

Görev Aldığı Yapımlar

Murat Dalkılıç Fotoğrafları

Murat Dalkılıç Fotoğrafları Murat Dalkılıç Fotoğrafları Murat Dalkılıç Fotoğrafları Murat Dalkılıç Fotoğrafları Murat Dalkılıç Fotoğrafları