Muson Düğünü

Çocuklarını çağdaş Batılı tarzda yetiştiren aileler, iş evliliğe gelince birden geleneklerine dönmek ihtiyacı hissederler. Yeni Delhi’de oturan Verma ailesi, kızları Aditi’yi, Amerika’da yaşayan aile dostlarının mühendis oğlu Hemant ile evlendirmeye karar vermişlerdir bile... Aditi ise başka birini sevmektedir ama adamın evli oluşu ilişkinin bitmesini kolaylaştırır. Fikir olarak görücü usulü evliliğe karşı olsa bile, aşk acısını unutmaya çalışan genç kız, mühendis damat adayını kabul eder. İki ailenin akrabaları Yeni Delhi’deki düğün evinde buluşmak üzere dünyanın dört bir yerinden gelmeye başlarlar. Gelenlerle birlikte eski hatıralar canlanır, paritler verilir, şenlikler düzenlenir. Tam o sıralarda ünlü Muson yağmurları yağmaya başlar. Bu arada hesapta olmayan ilişkiler de yaşanmaya başlanır tabii. Eski sevgilisini son kez görmeye karar veren Aditi’nin çılgınlığı, düğünü organize eden Dubey ile Vermaların evinde çalışan Alice arasındaki kıvılcım, Aditi’nin kuzeni Ria’nın yıllardır sakladığı sır gibi, izleyici hem komik hem heyecanlı olayların ortasında buluyor kendisini.

Muson Düğünü Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Mira Nair
Senaryo : Sabrina Dhawan
Oyuncular : Roshan Seth Naseeruddin Shah Lillete Dubey Shefali Shetty Vijay Raaz Tilotama Shome Vasundhara Das Parvin Dabas Kulbhushan Kharbanda Kamini Khanna Neha Dubey Rajat Kapoor Ishaan Nair Randeep Hooda Soni Razdan Sameer Arya Rahul Vohra Natasha Rastogi
Türü : Komedi, Romantik, , , ,
Orijinal Adı : Monsoon Wedding
Yapımcı Firma : Delhi Dot Com
Yapım Yılı : 2001
Yapım Ülkesi : Hindistan
Vizyon Tarihi : 08.02.2002
Dağıtıcı Firma : Chantier Films
Yorumlar (3 yorum)
10 mete akgül13.10.2006 05:54
filmin gerçekten çok güzel olduğunu düşünüyorum ve bütün oyuncuları tebrik ediyorum.
7 CANŞAN KÜN14.03.2003 04:23
son dönem izlediğim hint filmleri beni oldukça etkiledi,anlattıkları kültür ve filmlerin çok renkliliği (hem konu hem de içerik olarak) sayesinde hint filmlerine giderken fazla tereddüt etmiyorum.
10 Seyma09.11.2002 02:09
Çok renkli, çok sıcak bir filmdi. Yüzüm gülerken çıktığım ender filmlerdendi, ne acıdır ki izleyici kitlesi yok gibiydi...! Bence büyük kayıp.