Natasha Richardson

Natasha Richardson
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :11.05.1963
Doğum Yeri:Londra

Britanya'lı oyuncu.

Natasha Richardson, eski yönetmen ve yapımcı Tony Richardson ile aktris Vanessa Redgrave'in kızı olarak Londra'da dünyaya geldi. Eski oyuncular Michael Redgrave ile Rachel Kempson'ın torunu, oyuncu Joely Richardson'ın kardeşidir. Londra'da 'Central School of Speech and Drama'da tiyatro eğitimi aldı. Babasını AIDS nedeniyle yitirmesinden dolayı, AIDS'e karşı mücadele için yoğun çalışmalar yaptı, milyonlarca dolar bağışta bulundu. 1990 - 1992 yılları arasında Robert Fox ile bir evlilik yaptıktan sonra 1994 yılında kendisi gibi oyuncu olan İrlanda'lı Liam Neeson ile evlendi. Birçok sinema filminin yanı sıra, Broadway'de onlarca tiyatro oyunu ve müzikalde yer aldı.

Sanatçı 15 Mart 2009 tarihinde, Kanada'da Mont Tremblant kayak merkezinde geçirdiği bir kaza sonucu, zorunlu olmasına karşın kask takmadığı için  başından ağır yaralandı ve Montreal’daki Sacre-Coeur Hastanesinde tedavi görmekteyken eşi Liam Neeson ve çocukları tarafından New York`a getirilen Richardson`ın burada yaşam destek ünitesine bağlandığı duyuruldu. 18 Mart gecesi 45 yaşında öldü.

Tony Ödülleri
Yılın En İyi Müzikal Aktrisi
1998 Kabare

Görev Aldığı Yapımlar

Natasha Richardson Fotoğrafları

Natasha Richardson Fotoğrafları Natasha Richardson Fotoğrafları Natasha Richardson Fotoğrafları Natasha Richardson Fotoğrafları Natasha Richardson Fotoğrafları