Ömer Konakçı

Ömer Konakçı
Rol :Sanat Yönetmeni
Doğum Tarihi :8.08.1983
Doğum Yeri:Malatya

Türk TV programcısı, tiyatro ve sinema oyuncusu.

İnönü Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektronik Haberleşme bölümünden mezun oldu. Malatya Sahne Sanatları Merkezi Derneği'ni kurarak Malatya’nın ilk ve tek açık hava tiyatrosunu açtı.

2010-2011 sezonunda Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu ve Malatya Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nde tiyatro kursları açarak öğrenciler yetiştirdi. Daha sonra 4 yıl boyunca Malatya Halk Eğitim Merkezi'nde tiyatro usta öğreticisi olarak çalıştı.

Malatya Usta Öğreticileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Malatya Sahne Sanatları Merkezi kurucu dernek başkanlığı, Malatya Kültür Sanat ve Turizm dernek kurucu üyeliğini yapan Konakçı ayrıca, Malatya Genç Müsiad, Malatya Belediyesi Yerel Gündem 21 Gençlik Meclisi, Gençlik Merkezi, Makied, Yepgem vb. sivil toplum kuruluşlarında yönetici üye olarak görevler aldı.

2014 yılında Malatya’nın yerel kanalı Zer Tv’de programlar müdürlüğü yaptı.
2015 yılında Malatya Büyükşehir merkez Yeşilyurt Belediyesi'nde belediye tiyatrosunu kurarak genel sanat yönetmenliği ve belediye başkanı sanat danışmanlığı yapmaktadır.

Filmografi

2018 Zifir-i Azap
2017 Umudun Kıyısında
2012 Oğlum Bak Git

Görev Aldığı Yapımlar

Ömer Konakçı Fotoğrafları

Ömer Konakçı FotoğraflarıÖmer Konakçı FotoğraflarıÖmer Konakçı FotoğraflarıÖmer Konakçı FotoğraflarıÖmer Konakçı Fotoğrafları