On Üç

İki örgülü, gelecek vaad eden, hala ayıcıklarla ve Barbie® bebeklerle oynayan bir yeni ergendir. Fakat Tracy fazlasıyla seksüel dürtülerle yönlendirilen yeni lise hayatına başladığında üzerinde büyük bir baskı hisseder. Evie Zamora (Nikki Reed, filmin senaryo ortağı) nın inanılmaz gücüne ve okuldaki en popüler yaratık olmasına akıl sır erdirememektedir. Çok popüler, Bir manken kadar güzel ve çekici, şeytani ve kendini beğenmiş kısacası Tracy'nin ihtiyacı olan herşeye sahip, olmayı hayal ettiği gibi biri... Başlangıçta Tracy Evie’nin etrafındaki bu seçilmiş insanlardan biri olmayı ancak hayal edebilmektedir.Onlara katılmak için yanlış davranışlar sergileyip, yanlış arkadaşlar edinecektir...Ve tabii ki aslında hiç de kendisi olmayan yanlış bir görünümle... Tracy günden güne kendisini yeniden yaratarak 2003 yılının genci olmayı öğrenecektir...Nasıl makyaj yapıldığını, giyim tarzını, saçını , davranışlarını kısacası herşeyini değiştirir. Sonunda popüler olmanın ne olduğunu keşfederek erkeklerin ilgisini çekmeye başlamıştır. Ve biraz fazla erken bir ön yetişkinliğe dalıvermiş bulur kendini Zamanla annesine ( Oscar®-ödüllü oyuncu Holly Hunter) olan yakınlığını kaybettiği gibi onun erkek arkadaşına nefret duymasını sağlayan uyuşturucunun da tam ortasına düşmüştür. Bütün bunlara rağmen Tracy hala ONÜÇ yaşındadır. Ve önünde çok uzun bir hayat vardır.

On Üç Fragmanı

On Üç Bilgiler

Yönetmen : Catherine Hardwicke
Senaryo : Catherine HardwickeNikki Reed
Oyuncular : Holly Hunter
Kip Pardue
Evan Rachel Wood
Nikki Reed
Jeremy Sisto
Brady Corbet...
Türü : Drama
Orijinal Adı : Thirteen
Yapımcı Firma : Fox Searchlight Pictures
Yapım Yılı : 2003
Yapım Ülkesi : ABD/İngilitere
Vizyon Tarihi : 02.01.2004
Dağıtıcı Firma : Fox Searchlight Pictures

On Üç Filminin Oyuncuları

On Üç Filmi Yorumları
9 mltm07.03.2007 05:55
bu filmde nikki reed kendi yaşadıklarını oynamış ve filmin yayın haklarına sahip kişilerden biri.ztn filmde oynarken de okadar büyük deillermiş 15 yaşındalarmış ama güzel bi film beğendim
8 brian molko02.03.2007 06:50
film bnce biraz abartılydı bari kızlar en azndan 15 yasında fln olsalar 13 göstermiolar bile.. ama tabi ki filmin içinde herşeyi barındıran bi özelliği var seks,uyuşturucu,arkadaşlık,erkekler,aile ilişkileri,okul,alışveriş... yani gözünüzü her yönüyle doldurabilir.. özellikle filmdeki baş tanrıça nikki reed!
10 d.er.ya&d-ilara23.10.2006 11:28
BU FİLM MÜTHİŞŞŞ SÜPERRR!!!... ETKİLENDİĞİM FİLMLERDEN ENN İİSİ KELEBEK ETKİSİ SORADA ONÜÇ TAVSİYE EDERİİMM!!!.....
10 elçin dokuyucu19.06.2006 12:13
çok süper bi filim harika kendimle çok çarıstırdıgım için bu filmi sewiyorum izlemiyen mutlaka izlesin
10 y laydy09.06.2006 01:21
çok y bişey bu filim o yüzden ben 20 kere izledim bu filimi sizede tavsiye ederim
6 canan kocak04.09.2004 02:51
bence belgesel niteliğinde olan bu film ergenlik döneminde genç kızların ve erkeklerin yaşadığı piskolojiyi çok iyi anlatıyor.tavsiye ederim.