Patricia Arquette

Patricia Arquette
Rol :Seslendirme
Doğum Tarihi :8.04.1968
Doğum Yeri:Chicago

Patricia T. Arquette (d. 8 Nisan 1968) Emmy ödüllü, Altın Küre adaylığı bulunan Amerikan aktris ve yönetmen. Şu anda televiyon dizisi Medium da ana karakteri oynamaktadır.


Arquette,Chicago-Illinois'te dünyaya geldi.Virginia ve Kaliforniya'da büyüdü.Annesi Mardi Olivia aktris,şair ve terapisttir.Babası Lewis Arquette, aktördür.Dedesi Cliff Arquette ise komedyendir.Annesi yahudidir.Polonya da soykırım mültecisiydi.Babası müslümanlığa geçmiştir.
Arquette'in kardeşleri de aktördür.Bunlar Rosanna,Alexis,Richmond ve David Arquette'dir.Ayrıca kardeşi David,Friends dizisinde oynamış olan Courteney Cox ile evlidir.

18 yaşında iken,1986 yılında, Pretty Smart adlı yapımda rol aldı.Bu onun ilk rolüydü.Ardından ilk başrol olarak yer aldığı Elm Sokağı Kabusu adlı filmde yer aldı.1993 yılında True Romance adlı filmde boy gösterdi.

2005 yılında,NBC'de yayınlanan Medium adlı dizide oynamaya başladı.Dizinin başarılı olması Arquette'in isminin tanınmasını sağladı.Bu dizideki rolü ona Emmy ödülü kazandırdı.2006 yılında da aynı rolle Altın Küre ödülüne aday gösterildi.
7 Mayıs 2007 tarihinde dizinin dördüncü sezonu yayınlanmaya başladı.

Aktör; Christian Slater, Matthew McConaughey ve müzisyen Paul Rossi ile beraberlik yaşadı. 8 Nisan 1995'te Arquette Nicolas Cage ile evlendi. Fakat 9 ay sonra ayrıldılar.Boşanmaları ise 2000 yılını buldu. 1989'da beraberlik yaşadığı Paul Rossi'den, Enzo adında bir oğlu vardır.
2002 yılında aktör Thomas Jane ile nişanlandılar. 25 Haziran 2006'da İtalya'da evlendiler. 2003 yılında Harlow Olivia Callope adında bir kızları oldu.

1997'de Arquette'nin annesinin göğüs kanseri sonucu hayatını kaybetmesi nedeniyle ,aktris bu hastalığın önemine dikkat çekmesi adına bir çok çalışma yaptı.

Görev Aldığı Yapımlar

Patricia Arquette Fotoğrafları

Patricia Arquette FotoğraflarıPatricia Arquette FotoğraflarıPatricia Arquette FotoğraflarıPatricia Arquette FotoğraflarıPatricia Arquette Fotoğrafları