Penelope Ann Miller

Penelope Ann Miller
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :13.01.1964
Doğum Yeri:Los Angeles, Kaliforniya

Amerikalı aktrist. 

90'lı yıllarda bazı büyük filmlerde rol almış, sonrasında sinema ve televizyon filmlerinde yardımcı rollerde gözükmüşdür.

Televizyon yapımcısı baba ve moda tasarımcısı annenin kızı olarak Los Angeles'da doğmuşdur. Lise yılları sonrası tiyatro eğitimi amacı ile New York'a gitmişdir. 1988 yılında oynadığı Our Town filmindeki rolü ile Tony ödülüne aday gösterilmişdir. 1990 yılında Oscar adayı Awakenings filminde Robert de Niro ve Robin Williams ile oynamışdır. Daha sonra 1992 yılında Chaplin ve 1993 yılında Carlito's Way filmlerinde rol almışdır. 2000'li yıllarda bazı filmlerde ve televizyon dizilerinde rol alan Miller en son Desperate Housewives dizisnde Fran rolü ile televizyon seyircisi ile buluşmuşdur.

1994 yılında aktör Will Arnett ile evlenen Miller 1995 de boşanmışdır. 2000 yılında James Huggins ile evlenen Miller iki çocuk sahibidir.

Görev Aldığı Yapımlar

Penelope Ann Miller Fotoğrafları

Penelope Ann Miller FotoğraflarıPenelope Ann Miller FotoğraflarıPenelope Ann Miller FotoğraflarıPenelope Ann Miller FotoğraflarıPenelope Ann Miller Fotoğrafları