Picasso’yla Yaşamak

Arianna Huffington’un kıtabından uyarlanan film, Picasso’nun en büyük esin kaynağı olan kadınlarla ilişkilerini onlardan biri olan Francoise Gilot’un dilinden aktarıyor. Filmde, kadınlara karşı acımasız ve bencil bir Picasso izliyoruz.

Picasso’yla Yaşamak Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : James Ivory
Senaryo : Ruth Prawer JhabvalaArianna Huffington
Oyuncular : Julianne MooreDominic WestAnthony HopkinsJoan PlowrightPeter EyreSusannah HarkerPeter GeretyNatascha McElhoneJoss AcklandHamish McCollDiane VenoraBob PeckDennis BoutsikarisNigel Whitmey Joseph MaherJane LapotaireLaura AikmanAgapi StassinopoulosRose English
Türü : Biyografi, Drama, Romantik
Orijinal Adı : Surviving Picasso
Yapımcı Firma : Merchant Ivory Productions
Yapım Yılı : 1996
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 01.01.0001
Dağıtıcı Firma : 0
Yorumlar (1 yorum)
1 Ayla Serap29.04.2018 11:25
Hiç beğenmedim ve çok sıkılarak izledim...çok basit bir film olmuş ve Anthony Hopkins çok itici geldi bana ..ne kadar çirkin ..sevimsiz ..salaş ve sıradan bir tipleme yaratmış inanamadım...Picasso bu ise insanların hepsimi çıldırdı bu kadar prim verdi bu adama dedim...sürekli kadınlar..basit kavgalar...tırnağını kesmeler..midem bulandı...Evet Picassonun gerçeğini yansıtmaya çalışmış.. evet roman uyarlamasu..evet sevgilisin dilinden.. ama biraz daha karizmatik...etkili sunulabilirdi.Bir kez Picassonun çocukluğuna bakmalı..kardeşini kaybettiği için ve tanrının cezalandırdığını düşündüğü için.. annesi ikna ettiği için...söz verdi büyük bir sanatçı olmaya ve 14 yaşında gittiği genelevde kadın figürü yerleşti hayatına ve yaşamı boyunca belkide diyorum...benim yorumum bu...ölüme başkaldırı...savaşa başkaldırı ki bombada yaralanıyor çocukken...kadınlara bakışını esnek ve fütursuz kıldı...haklı haksız bu ayrı konu...picassoyu iyice incelemek ve bilmek gerekir... resim kültürünü bilmek gerekir. çok donanımlı olmak gerekir...sağlıklı yorum için.. ama bu film çok basit bence...sanki küçültmek ve öç almak için yapılmış.