Rina

Rina, ada ve insanın tek başına yalnızlığının benzeşmesinden doğan bir metafor. Filmde hayallerimize ulaşmak için yaşadığımız sürece neler yaptığımız sorgulanıyor. Hayatta ev, araba, kariyer gibi birçok maddi şeye sahip olabiliriz ama sonuca baktığımızda koca bir hayatı geride bırakmışızdır ve asıl istediklerimizi yapamamış, hayallerimizi gerçekleştirememişizdir. Rina, insanların hayalleri ve istekleri için ne kadar fedakârlık yaptıklarını sorguluyor.

Rina Fragmanı

Rina Bilgiler

Yönetmen : Şenol Sönmez
Senaryo : Şenol SönmezLevent PalaErkan Ersezer
Oyuncular : Cezmi Baskın
Erdal Tosun
Ayten Uncuoğlu
Mahmut Gökgöz
Paşhan Yılmazel
Eray Türk...
Türü : Komedi, Drama
Orijinal Adı : Rina
Yapımcı Firma : Rina Yapım
Yapım Yılı : 2009
Yapım Ülkesi : Türkiye
Vizyon Tarihi : 09.04.2010
Dağıtıcı Firma : Özen Film

Rina Filminin Oyuncuları

Rina Filmi Yorumları
10 erol tokan06.05.2010 01:30
10 numara bir flim ben de küçük bir kasabadan istanbula üniversite öğrenimi için geldim yaşım 17 idi şimdi ise 47 yaşındaym kasaba hayatını dostlukları çok iyi anlatmış çok beğendim çockulk ve gençlik yıllarımı hatırladım 10 numara bir flim karekerler çok iyi çok beğendim
1 soner zafer27.04.2010 02:43
Ne konu olarak, ne oyunculuk olarak hiçbir albenisi olmayan üstelik Gökçeada gibi bir yerde çekilmesine karşılık bir teselli manzarasına bile yer verilmeyen, adeta yapım ekibinin tatil yaparken masrafı çıkartmak amacıyla çektiği bir film olmuş. Sıkıntıdan patlamak isteyenler için ideal bir film.
10 yeşim ermutlu26.04.2010 09:45
Hoşça vakit geçirmek istiyorsanız Rina'yı tavsiye ederim. Gökçeada manzaraları eşliğinde farklı bir babam ve oğlum hikayesi. Tecrübeli tiyatrocuların yanında genç oyuncularda kendilerini gösterebilmiş . Ağlarken, gülebiliyorsunuz. Asla hüzünlü değilim mizacım böyle cümlesi ise filme damgasını vuruyor.
10 mediha güngör15.04.2010 06:03
Çok güzel mesajlar veren bir film olmuş. Oyuncular harika iş çıkarmışlar. İzlemedim, onlarla birlikte orada yaşadım. sevgiler.