Rob Schneider

Rob Schneider
Rol :Yönetmen
Doğum Tarihi :31.10.1963
Doğum Yeri:San Francisco

San Francisco doğumlu bir senarist,komedyen,yönetmen ve aktör. 


Eski bir Saturday Night Live üyesi.Adam Sandler ile birlikte birçok filmi vardır.Kendisi şöhretini Saturday Night Livede ve ilk film şöhretini Deuce Bigalow: Male Gigolo filmiyle kazandı.Big Stan (2007) filmiyle yönetmenlik yaptı.

Robert Michael Schneider San Fransisco, Kaliforniyada 31 Ekim 1963`de doğdu.Babası Marvin Schneider bir Satıcı,Annesiyse eski bir kreş öğretmeniydi.Büyük anne ve babasıysa Fillipinde tanışmışlar.

Rob Schneider 1988`de Saturday Night Live`a dahil oldu,burada Adam Sandler gibi arkadaşlar kazandı.Tüm takım için senaryolar yazan Schneider aynı zaman bazı karakterlerde canlandırıyordu bunlardan en ünlüsüyse 'Richard Laymer'`di.The Bad Boys of Saturday Night Live isimli video piyasasına çikan bu görüntülerdede görünüyordu.

SNL Karakterleri
Karakterleriyse şöyleydi.
Orgasm Guy.
Hubun Gryos satıcılarından biri
Carlo
Richard Laymer
Hassas Çıplak Adam

Iz birakanlar
Fred Schneider - B52den.
Billy Crystal
Adolf Hitler
k.d. lang
Jeff Gillooly
Soon-Yi Previn

Rob Schneider artık Saturday Night Live`de kendisini sürekli tekrarladığını düşünüyordu,bu yüzden SNL`i bırakan ve kendisini film dünyasına girmeye çalışması başladı.İlk filmi Martians Go Home ve ikinci filmi Necesarry Roughness filmlerinde pek bilinmese de rol aldı daha sonra bahşişçi otel çalışanı Cedric rolünde o zamanlar çok hit bir film olan Evde Tek Başına 2`de rol aldı. SNL'den sonra Rob absürt film olarak görülen Surf Ninjas`da rol aldı, ardından Sylvester Stallone`yle Judge Dredd, The Beverly Hillbillies ve yine Sylvester Stallone ile Demolition Man gibi filmlerde rol aldı.Oldukça bilinmeyen rollerde gözüktükten sonra Pinokyonun Maceraları filminde rol aldı.Coach Tv dizisinden sonra Men Behaving Badly isimli NBC komedisinde rol aldı. Jean-Claude Van Damme ile Knock Off filminde, daha sonra gerilim içerikli Susan`s Plan gibi çabuk unutulan filmlerdede rol aldı.

Başarılı Kariyeri
Rob Schneider Deuce Bigalow: Male Gigolo filminde
Arkadaşı Adam Sandler`le olan başarılı filmlerden sonra ,Schneider hep Sandler filmlerinde kısa rollerde gözüktü.Fakat daha sonra Sandlerin film şirketinde Happy Madison firmasında Deuce Bigalow : Male Gigolo filmini yaptı(Firmanın ayrıca ilk filmi),çok yakın arkadaşı Sandlerin filmde kısa olarak sesi duyuldu.Bu film ilginç konusuyla çok tutuldu ve Rob Schneideri ünlendirdi.Arkasından Adam Sandlerle olan filmlerden başka Adam`ın kısa rollerde gözüktügü The Animal ve The Hot Chick isimli Rob Schneider filmleri çok tutuldu.Schneider`in bu filmlerdeki başarısından sonra iyi bir şöhret kazandı.Male Gigoloda bir jigolodan sonra animalda yarı hayvan yarı insan.Hot Chick`deyse bir kadının yarın bir erkek bedeninde olması konu alınmışdı.Daha sonra yine Eddie Griffinle Deuce Bigalo European Gigolo filmini çekti.Aynı filmin devam filmi olan bu film ilki kadar tutmadı ama yine de iyi bir başarı kazandı.Daha sonra çektiği yedek külübesi ( The Benchwarmers) bir spor filmiydi ve Schneider iyice ünlendi.2004 yılında Jackie Chan ve Arnold Schwarzenegger in oynadığı 80 günde devr-i alem filminde kısa olarak dilenci rölünde gözüktü.Muppetlerin filmindede rol alan Schneider Big Stan gibi birçok projesi var. Little Man`de Dinozor Rex rolünde oynadı ayrıca Shark Bait animasyonundada baş karakterlerden birini seslendiriyor.

Özel Hayatı
Schneider iki yıl evli kaldı ve bu sırada bir çoçuğu oldu. Bunun dışında anneside kendisinin Animal, Hot Chick ve Male Gigolo filmlerinde rol aldı. Erkek kardeşiyse menejeridir. Bunun dışında 70'lerin köstümlerine bayılır. 5 çoçuklu bir ailenin en küçüğü. Özellikle bunu yapabilirsin demesi çok ünlüdür.

Adam Sandler`le
Adam Sandler ve Rob Schneider çok iyi arkadaştırlar.Birlikte filmlerinde bakılırsa.
The Hot Chick, Schneider Başrol Adam Kısarol
The Animal, Schneider başrol,Adam kısarol
Deuce Bigalow: European Gigolo, Schneider başrol,Adam Kısarol
The Longest Yard, Sandler başrol,Rob kısarol
Little Nicky, Sandler başrol,Rob Kısarol
Big Daddy, Adam Başrol,Rob yardımcı rol
Mr. Deeds, Sandler başrol,Rob kısarol
50 First Dates, Sandler başrol,Rob yardımcı rol
The Waterboy, Sandler Başrol,Rob kısarol
Eight Crazy Nights, Sandler başrol,Rob yardımcı
Click, Sandler Başrol,Rob kısa rol
I Now Pronounce You Chuck and Larry, Sandler Başrol,Rob yardımcı rol
Grown ups, Adam baş ro,Rob kısayol

Filmografi
Martians Go Home (1990)
Necessary Roughness (1991)
Home Alone 2 Lost İn New York (1992)
Surf Ninjas (1993)
The Beverly Hillbillies (1993)
Demolition Man (1993)
Yargıç Dredd (1995)
Down Periscope (1995)
The Adventures of Pincchio (1996)
Knock Off (1998)
Susan's Plan (1998)
The Waterboy (1998) (cameo)
Deuce Bigalow:Male Gigolo (1999)
Big Daddy (1999)
Muppets From Space (2000)
Little Nicky (2000) (Cameo)
The Animal (2001)
Mr.Deeds (2002) (Cameo)
Eight Crazy Nights (2002)
The Hot Chick (2002)
50 First Dates (2004)
Around the World in 80 Days (2004) (cameo)
The Longest Yard (2005) (cameo)
Deuce Bigalow: European Gigolo (2005)
Grandma's Boy (2006)
The Benchwarmers (2006)
Click (2006) (cameo)
Shark Bait (2006) (Seslendirme)
Little Man (2006) (Cameo)
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007)
Big Stan (2007)
Bedtime Stories (2008) (Cameo)

Görev Aldığı Yapımlar

Rob Schneider Fotoğrafları

Rob Schneider FotoğraflarıRob Schneider FotoğraflarıRob Schneider FotoğraflarıRob Schneider FotoğraflarıRob Schneider Fotoğrafları