Ronda Rousey

Ronda Rousey
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :1.02.1987
Doğum Yeri:Kaliforniya

ABD'li profesyonel güreşçi, oyuncu, yazar, karma dövüş sanatçısı ve judocu. 

Tam adı Ronda Jean Rousey'dir. İlk kadın UFC şampiyonudur. 2008'deki Beijing Olimpiyatlarında Judo dalında olimpik madalya kazanan ilk kadın sporcudur. Daha önce yenilgisi olmayan Cehennem Meleği lakaplı Ronda Rousey, ilk yenilgisini 2015'in Kasım ayında aldı. Kadın Horoz Siklet Şampiyonu Ronda Rousey, Avustralya'da yapılan UFC unvan maçında rakibi Holly Holm'a 'nakavt' olmuş ve kemeri kaybetmiştir.

Judo kariyeri olan annesi 1984 yılında Dünya Judo Şampiyonası kazanan ilk Amerikan vatandaşı oldu. Anne tarafından dedesi Venezuelalı ve yarı Afro-Venezuela kökenli idi; Anne tarafından büyük dedesi Dr. Alfred E Waddell, Kanada'ya göç etti ve Kuzey Amerika'nın ilk siyahi doktorlardan biri oldu. Diğer kökleri İngiliz ve Lehdir. Üvey babası bir uzay mühendisidir. 1995 yılında felçli olacağını öğrenen babası intihar ettiğinde Rousey sekiz yaşındaydı.

Hayatının ilk altı yıl boyunca Rousey, konuşma ile mücadelesi nedeniyle, nörolojik çocukluk konuşma ses bozukluğu olan apraksi nedeniyle anlaşılır bir cümle oluşturamıyordu. Bu konuşma bozukluğu, doğumda boynuna sarılmış göbek kordonu ile doğrudan atfedilmiştir. Rousey üç yaşında iken, annesi ve babası Minot State Üniversitesi uzmanları ile yoğun konuşma terapisine gidebilmesi için, Jamestown, Kuzey Dakota Riverside, California'ya taşındılar.

Rousey, liseyi bıraktı ve daha sonra bir G.E.D. kazandı.

Filmografi

2018 Mile 22
2016 Fighter in the Sky
2015 Furious 7
2015 Entourage
2014 The Expendables 3

Televizyon

2017 Blindspot
2016 Drunk History
2011 Honoo-no Taiiku-kai TV

Görev Aldığı Yapımlar

Ronda Rousey Fotoğrafları

Ronda Rousey Fotoğrafları Ronda Rousey Fotoğrafları Ronda Rousey Fotoğrafları Ronda Rousey Fotoğrafları Ronda Rousey Fotoğrafları