Sarah Silverman

Sarah Silverman
Rol :Seslendirme
Doğum Tarihi :1.12.1970

Yahudi asıllı ABD'li komedyen, yazar, şarkıcı, aktris ve müzisyen. 

Genellikle Sarah Silverman adını kullanmasına karşın Big S adı ile ünlüdür. Silverman komedi alanı olarak toplumdaki tabuları ele alır ve çoğunlukla ırkçılık, cinsiyetçilik ve din konularına dikkat çeker.

Sarah Silverman, kariyerine 1993 yılında ABD'nin ulusal televizyonu NBC'de yayınlanan Saturday Night Live adlı talk-show programı ile başladı. Daha sonra The Larry Sanders Show'da yazarlığa başladı. Genellikle Larry Sanders'ın esprilerini yazdı ve büyük beğeni topladı. Silverman 2005 yılında Liam Lynch'in yönettiği, Sarah Silverman: Jesus Is Magic adlı komedi filminde başrol oynadı ve büyük bir çıkış yaptı. 2008 yılında Jimmy Kimmel Live! talk-show programı ile Emmy Ödülü'nü kazandı. Kariyerine, The Sarah Silverman Program adlı komedi dizisinde devam etmektedir. Dizi Türkiye'de e2 kanalında yayınlanmaktadır.

Silverman alkolden iğrenmesi dolayısıyla alkol tüketmemektir. Silverman'ın çocuklukluğu; özellikle çocukluk çağında görülen ve sık işeme bozukluğu olarak bilinen enürezis ile mücadele ile geçti. Kız kardeşi Laura, Sarah Silverman ile birlikte çalışmaktadır. Diğer kız kardeşi ise İsrail'de bir kibbutz'de yaşamaktadır. Kültürel anlamda bir Yahudi olduğunu dile getiren Silverman, dini anlamda ise hiçbir inancı olmadığını ve bir agnostik olduğunu vurgulamıştır. Silverman, ayrıca bir vejetaryendir. Vatikan'ın satılıp tüm aç insanların doyurulabileceğini söylemesi üzerine tartışma konusu olmuştur.

Görev Aldığı Yapımlar

Sarah Silverman Fotoğrafları

Sarah Silverman Fotoğrafları Sarah Silverman Fotoğrafları Sarah Silverman Fotoğrafları Sarah Silverman Fotoğrafları Sarah Silverman Fotoğrafları