Sarah Wayne Callies

Sarah Wayne Callies
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :1.06.1977
Doğum Yeri:Illinois

ABD'li oyuncu Prison Break dizisindeki Dr. Sara Tancredi karakteri ile tanınmıştır. Şuanda ise The Walking Dead'de Lori Grimes'i canlandırmaktadır.

Sara Wayne Callies, 1 Haziran 1977 yılında La Grange, Illinois'de dünyaya gelmiştir. Callies bir yaşındayken ailesi ile birlikte Honolulu, Hawaii'ye taşınmıştır. Callies Punahou School'da okurken bütün okul piyeslerine katıldığını ve gençliğinde oyunculukla ilgilendiğini belirtir.

Anne ve babası University of Hawaiiz, Manoa'da profesördür, Callies onların izinden gitmez. Onun yerine oyunculuk kariyerinin paşine düşer. Liseden sonra lisans eğitimi için Hanover, New Hampshire'da bulunan Dartmouth College'e gider. Eğitimi ve tiyatroyu bir arada götürür. 1999 yılında eğitimi devam ederken 'Feminist Studies', 'Senior Fellowship in Indigenous Studies' gibi öğrenci gruplarına dahil olur. Callies eğitimine 'Denver's National Theater Conservatory''de devam eder ve 2002 yılında 'Master of Fine Arts' derecesini elde eder.

Callies televizyonda ilk olarak 'Queens Supreme' ,dizisinde 'Kate O'Malley' karakterini canlandırmıştır. İlk baş rolü ise Warner Bros.'un hazırladğı Tarzan dizisinde 'Detective Jane Porter''dır. Law and Order: Special Victims Unit, 'Dragnet' ve 'NUMB3RS', gibi birçok yapımda da misafir oyuncu olarak yer almıştır. Callies'in ilk uzun soluklu dizisi ise 'Dr. Sara Tancredi' karakterini canlandırdığı Fox'ta yayınlanan Prison Break dizisi olmuştur. Bunun yanında Universal Pictures'ın 'Whisper' ve bağımsız bir film olan, 'The Celestine Prophecy' yer almıştır.

Görev Aldığı Yapımlar

Sarah Wayne Callies Fotoğrafları

Sarah Wayne Callies FotoğraflarıSarah Wayne Callies FotoğraflarıSarah Wayne Callies FotoğraflarıSarah Wayne Callies FotoğraflarıSarah Wayne Callies Fotoğrafları