Seann William Scott

Seann William Scott
Rol :Seslendirme
Doğum Tarihi :12.07.1977
Doğum Yeri:Cottage Grove, Minnesota

Ününü American Pie (Amerikan Pastası) filminde kazanmıştır. Ünlü Steve Stifler kişiliğini çıkaran baş aktördür.

İlk Zamanlarda

Scott, ev hanımı Patricia Ann ve fabrika işçisi William Frank Scott'ın yedi çocuklarının en küçüğü olarak Cottage Grove, Minnesota şehrinde dünyaya gelmiştir.En büyük kardeşi Daniel, Wisconsin-Madison Üniversitesi'ndeyen The Onion ı kurup ilk yazarlar arasında yer almasında ona yardım etti.

Yerel bir sinemada çalışması ve filmleri bütün filmleri ücretsiz izleyebilmesi aktör olma yolunda ona ilham kaynağı oldu. Scott, Crestview İlkokulundan ve daha sonra da Park Lisesinden mezun oldu. Mezuniyetten sonra, Glendale Community College'ine katıldı.

İlk profesyonel başarısı, Aerosmith'in 'Hole in My Soul' parçasına çektiği vidyo klipte oynamasıyla oldu. Klipte oynamasından hemen sonra Digital Entertainment Network web üzerinden kısa süreli yayınlanan, gay temalı Chad's World dizisinde rol aldı.

Kariyeri

Scott'ın ilk ticari başarısı ona 1999'da American Pie daha sonra da American Pie 2 ve American Wedding de tekrarladığı Steve Stifler rolü ile gelmeştir. BBC Radio 1 de bir ropörtaj sırasın da bu film için $8,000 aldığını açıklamıştı.

Görev Aldığı Yapımlar

Seann William Scott Fotoğrafları

Seann William Scott FotoğraflarıSeann William Scott FotoğraflarıSeann William Scott FotoğraflarıSeann William Scott FotoğraflarıSeann William Scott Fotoğrafları