Seth Green

Seth Green
Rol :Seslendirme
Doğum Tarihi :8.02.1974

ABD'li aktör, komedyen, seslendirme sanatçısı, televizyon yapımcısı ve senaryo yazarıdır.

En bilinen rolleri; Buffy the Vampire Slayer adlı TV dizisindeki Daniel 'Oz' Osbourne, Austin Powers komedi filmleri serisindeki 'Dr. Evil'in oğlu 'Scott Evil' ve That '70s Show adlı TV şovunda Mitch Miller'dir. Ayrıca ünlü çizgi dizi Family Guy 'da Chris Griffin adlı karakteri seslendirmektedir. Bunların yanında Titan Maximum adlı bilgisayar oyununda 'Teğmen Gibbs' ve 'Mass Effect' oyununda ise Jeff 'Joker' Moreau'yu seslendirmiştir.

Seth Green, stop motion tekniğiyle yapılmış animasyon serisi Robot Chicken 'ın yapımcılığını yapmış ve pekçok karakteri seslendirmiştir. Green'in rol aldığı bazı önemli yapımlar arasında, Rat Race, The Italian Job, Can't Hardly Wait, Without a Paddle ile Radio Days adlı filmde Woody Allen'in çocukluğu vardır.

Seth Green, Philadelphia, Pennsylvania'ya bağlı Overbrook Park'da büyüdü. Green'in, babası Herb matematik öğretmeni, annesi Barbara ise aktristir. Seth, ilk aktörlük deneyimini 6 yaşında gittiği yaz kampında “Hello, Dolly!” i oynayarak sergiledi. Kaela adında ondan büyük bir kızkardeşi vardır.

Green, 8 yaşında ilk yardımcı oyunculuğunu 'Hotel New Hampshire' da Jodie Foster ve Rob Love ile gerçekleştirdi. Henüz 12 yaşında iken, 'The Tonight Show' ve 'American Buffalo' da yer aldı. On sekizinde ise 'Radio Days' adlı filde rol aldı. Green, bütün bunlardan sonra artık daha büyük ve iyi projelerde yer aldı. Bunlardan bazıları; “Big Business”, “My stepmother is an alien”, “Can’t buy me love” dır.

Seth Green’in televizyon çalışmaları arasında ise 'Goog and Evil', 'The byrds of paradise' ve 'temporarily yours' yer alır. 1997 yılında, 'Buffy the Vampire Slayer' adlı dizide rol aldı ve diziden 1999 yılında ayrıldı. Dizide gitarist - kurtadam rolündeydi.

Seth Green, Entertainment Weekly tarafından en iyi Tv aktörü olarak seçildi. Ayrıca, E! Entertainment televizyonu onu Hollywood’un en seksi aktörü olarak seçti. Oyunculuğunun dışında yardımcı yapımcılık, yazarlık, yönetmenlik ve 'Robot Chicken' ve 'Family Guy' yapımlarında seslendirme yapıyor.

Green ve Clare Grant, 2009 American Music Awards töreninde
Seth Green, aktris Clare Grant ile 1 Mayıs 2010 tarihinde evlendi ve çift halen Los Angeles'da yaşamaktadır. Çift beraber Robot Chicken, Warren the Ape ve Grant'ın viral videosu 'Geek and Gamer Girls Song'unda çalıştı.

Seth Green, Ağustos 2011'de 'Los Angeles Bölge Mahkemesi'ne başvurdu ve ismini profesyonel sahne ismi olan Seth Benjamin Green olarak değiştirmek istedir Resmi olarak isim değişikliği 20 Ekim 2011 tarihinde kabul edildi.

Görev Aldığı Yapımlar

Seth Green Fotoğrafları

Seth Green FotoğraflarıSeth Green FotoğraflarıSeth Green FotoğraflarıSeth Green FotoğraflarıSeth Green Fotoğrafları