Sevimli Dinozor

Titiwoo okyanusun ortasında küçük volkanik bir adadır. Burada sevimli ama bir o kadar da dağınık fikirli HORATIO TIBBERTON yaşar. Tibberton çok yönlü fakat toplumla uyumsuz bir bilim adamıdır. Güney denizindeki bu doğa parçasına, kasvetli şatosunda uşağı SAMI ile yaşayan kendini beğenmiş Kral PUMPONELL (Mehmet Ali Erbil’in sesinden) tarafından sürgüne gönderilmiştir. Profesörün evlat edindiği TIM’in yanı sıra, adanın önde gelenlerinden bir grup yaratık da profesörün kendine özgü dil okuluna devam etmektedir: telaffuz sorunu yaşayan penguen PING; kendi çatısı altında yatıp felsefe yapmayı yeğleyen sınıf başkanı kertenkele MONTY (Yavuz Seçkin’in sesinden): sürekli ağaç gövdeleriyle kayalara çarptığından tüyünü kaybetme eğilimindeki sakar, pabuç gagalı SHOE; sık sık denizdeki kayalığında güneşe karşı oturup melankolik bir havayla yürek parçalayıcı şarkılar söyleyen deniz aslanı SOLOMON; Tibberton’un evinin, okulunun ve küçük ada halkının düzeninden sorumlu alıngan ve duygusal bayan domuzcuk PEG.

Sevimli Dinozor Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Reinhard Klooss Holger Tappe
Senaryo : Reinhard Klooss Oliver Huzly
Seslendirme : Mehmet Ali Erbil Yavuz Seçkin Oya Küçümen
Türü : Animasyon, , ,
Orijinal Adı : Urmel aus dem Eis
Yapımcı Firma : Ambient Entertainment GmbH
Yapım Yılı : 2006
Yapım Ülkesi : Almanya
Vizyon Tarihi : 18.05.2007
Dağıtıcı Firma : Bir Film
Yorumlar (3 yorum)
3 dünya15.07.2007 09:43
film eski çağlara uyarlanmış ama günümüz olsa ve bişiler öretse iiii olur kardeşimle gittim ama herşey meydanda
10 alara göçmen14.06.2007 03:04
bu animasyon filmi dünyada gördüğüm en duygusal filimlerinde biriydi.Duygusal olan herkez gitmeli bence harikaydı herkeze tavsiye ederim!
10 Halide Karahan25.05.2007 04:36
Çok güzel bir çizgi film bence çocuklara göre çok uygun çocukların gelişimi için çok iyi çok güzel ama bilimsel bir çizgi filmde yapsanız daha güzel olacak.:D