Sharlto Copley

Sharlto Copley
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :27.11.1973
Doğum Yeri:Pretoria

Bir Güney Afrikalı yapımcı, aktör ve en çok da 2009 yılında çekilen bilim kurgu filmi District 9 da Wikus van de Merwe rolüyle tanınır.

1987-1991 Redhill Lisesi ve Güney Afrikalı bir özel okula  Johannesburg'ta gitti. Okulda Copley, amatör olarak hem tiyatro ve filmlere dahil oldu. Bu ilgi sayesinde gelecekteki iş ortağı Simon Hansen ile bir araya geldi. Bir öğrenci olarak okulunda oyunlar hazırladı, yönetti ve oynadı. Birkaç yıl okuldan sonra , Copley ,Cape Town'a taşındı ve orda Simon Hansen ile bir medya yapım şirketi kurdu. 

2005te , Copley ve Simon Hansen ,Neill Blomkamp ile kısa film üretildi: Alive Joburg ve bu District -9 için temel olduşturdu.

Bir aktör olarak , Copley ,Hellweek'te bir Amerikan eğitim çavuşu olarak rol aldı. Peter Jackson ve Neill Blomkamp'ın yaptığı District 9 filminde, o Wikus karakterini oynamıştır. O bu filmin çoğu sahnesinde diyaloglarını doğaçlama yapmıştır. Şu an Cape Town\'da Jeanne Melanie Haasbroek ile birlikte yaşamakta

Görev Aldığı Yapımlar

Sharlto Copley Fotoğrafları

Sharlto Copley FotoğraflarıSharlto Copley FotoğraflarıSharlto Copley FotoğraflarıSharlto Copley FotoğraflarıSharlto Copley Fotoğrafları