14 - 16 Şubat gişe rakamları belli oldu!

Üçüncü hafta sonunu geride bırakan Eltilerin Savaşı liderliğini sürdürdü.


14 - 16 Şubat gişe raporu açıklandı. Buna göre Eltilerin Savaşı vizyona girdiği ilk hafta sonu devraldığı liderliğini üçüncü haftaya taşıdı. Bu hafta sonu 480.142 seyirciyi salonlara çeken film toplamda ise 2.377.148 seyirci sayısına ulaştı.

Haftanın merakla beklenen yeni filmlerinden Jim Carrey 'li Kirpi Sonic 114.166 seyirci tarafından izlenerek başarılı bir açılış performansı sergiledi ve listeye ikinci basamaktan giriş yaptı. Vizyondaki ikinci hafta sonunu geride bırakan Yırtıcı Kuşlar ise 69.143 seyirciyle üçüncü sırada kendine yer buldu.

Hafta sonunun en dikkat çeken yapımı ise Parazit oldu. Güney Kore menşeli gerilim dram filmi Parazit kazandığı Oscar ödüllerinin rüzgarıyla seyirci sayısını artırmaya devam etti. Oscar töreninde büyük bir başarıya imza atması sonrası Türkiye'de de salon sayısı 143'e çıkarılan film, 62.990 seyirci tarafından izlendi ve on altıncı hafta sonunda listenin dördüncü sırasında yer almayı başardı.

Aşk Tesadüfleri Sever 2, üçüncü hafta sonunu 57.714 seyirciyle beşinci sırada kapatırken, vizyonun bir diğer yeni filmi Ağır Romantik açılışını 50.697 seyirciyle altıncı sırada gerçekleştirdi. (Kaynak: boxofficeturkiye.com)