2015'te Heyecanla Beklenen Bilim-Kurgu Ve Fantastik Filmler

Sinemaseverleri bu yıl çok önemli yapımlar bekliyor.


2015'te gösterime girecek filmler arasında Mad Max ve Jurassic World gibi büyük yapımlar, renkli animasyonlar ve bir de Arnold'un geri döndüğü Terminator yer alıyor.

Film yapımcıları 2015'te geriye dönüş yaparak, daha önce büyük beğeni toplayan filmleri yeniden beyaz perdeye taşıyor. Bunlar arasında Star Wars: The Force Awakens, The Legend of Conan ve Terminator: Genisys bulunuyor. Tabii ki, Mad Max: Fury Road, Cinderella ve The Jungle filmlerini de unutmamak lazım.

Bu yıl sinema severlerle buluşacak bilim-kurgu filmleri ise şöyle: Jurassic World, The Hunger Games: Mockingjay – Part Two ve eski çizgi romanlardan uyarlanan Ant-Man ile Avengers: Age of Ultron.

Ancak 2015'te pek orijinallik beklentisi yok. Tabii Hollywood'u son yıllarda iyi takip edenler için bu sürpriz olmayacak.

Fantastik Animasyon Filmler

Şimdi de Pixar'ın bu yıl bize iki orijinal animasyon filmi sunacağı haberini verelim. Disney'in sahip olduğu stüdyo, Inside Out (Ters Yüz) filminde genç bir kızın günlük yaşamı ve zihninde ikiye bölünmüş duygularının hareketlerini yönlendirmesi canlandırılıyor. The Good Dinosaur animasyonunun da gişelerde yüksek seyirciye ulaşması bekleniyor.

Bu arada Pixar'ın rakibi DreamWorks Animation da yeni bir film ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Almost Home (Evim) galakside yuva arayan her zaman iyimser uzaylı grubunu konu alıyor. Filmin yayınlanan fragmanında uzaylıların Dünya'ya gelmeden önceki ev arayışları ve uğradıkları farklı gezegenlerde başlarına gelen olayları görebilirsiniz.

Gözalıcı Uzay Dizisi

Star Wars'ın yeni filmini heyecanla bekleyenler 18 Aralık 2015'e kadar daha neredeyse bir sene daha sabretmek zorunda. Star Wars: The Force Awakens (Star Wars: Güç Uyanıyor) iyi olacak mı? Yönetmen J.J. Abrams prodüksiyonu o kadar gizlilik içinde yaptı ki, bu soruya cevap vermek çok kolay değil. Ancak işaretler olumlu. Filmin fragmanı ise şimdiden tüm zamanların en çok izlenenlerine doğru ilerliyor.

Yine Dünya'nın dışından bir öyküyü konu edinen Jupiter Ascending (Jüpiter Yükseliyor) , Matrix'in yönetmenleri Wachowski kardeşleri tarafından sinema severlere sunuyor. Mila Kunis 'in canlandırdığı bir temizlikçi kız, kaderinde dünyalar arası önemli konuma gelmek olduğunu bilmiyor. Filmin fragmanı ise bize yarı Matrix, yarı Beşinci Element filmlerini hatırlatıyor. Wachowskis kardeşlerinin bu film ile yeniden Matrix üçlemesinin başarısını yakalayıp yakalamayacağı merak ediliyor.

'Dinozorları Yeniden Yaptılar;İyi Bir Fikir Değil'

Haziran ayında başka bir bilim-kurgu filmi vizyona girecek. Yönetmen Colin Trevorrow , daha önce Steven Spielberg tarafından beyaz perdeye uyarlanan dinozorlarla ilgili filmi devralıyor. Oyuncu Chris Pratt filmin fragmanında kısa ve öz şu cümleleri kullanıyor: 'Siz gidip yeni bir dinozor yaptınız. Muhtemelen iyi bir fikir değil.' Bu cümleler artık filmin gerisinin nasıl olacağını özetliyor.

Öte yandan The Hunger Games: Mockingjay – Part Two (Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2) da Kasım 2015'de gösterime girecek filmler arasında.

Mayıs 2015'de bizi 1979 ile 1985 yıllar arasında başrolde Mel Gibson 'un oynadığı Mad Max filmi bekliyor. Mad Max: Fury Road'da ise Max'i oyuncu Tom Hardy canlandırıyor.

Mayıs'ta başrollerde George Clooney , Britt Robertson , Hugh Laurie ve Judy Greer 'in olduğu Tomorrowland filmi de gösterime girecek. Filmin konusu ise kullanıcısına anında başka evrenlere geçme imkanı sağlayan gizemli bir obje. 
Filmin yönetmeni ise The Incredibles ve Ratatouille animasyonları ile ünlenen Brad Bird .

Arnold Geri Dönüyor

7 yıllık Kaliforniya valiliğinden sonra Hollywood'a dönmek için son şansı bulunan Arnold Schwarzenegger , karşımıza iki film ile çıkacak. Terminator: Genisys, Temmuz 2015'de vizyona girecek ancak, The Legend of Conan'ın bir dizi aksama sonrası 2015'e yetişip yetişmeyeceği henüz netlik kazanmadı. Terminator: Genisys'in fragmanı bize zamanda seyahat hikayesinin yeniden işlendiğini gösteriyor. Schwarzenegger ise yine T-800'ün canlandıracak.

Çizgi Roman Hikayeleri

Tabii son olarak 2015'in süper kahramanlarından bahsetmek lazım. Mayıs'ta vizyona girecek. Avengers: Age of Ultron (Yenilmezler: Ulton Çağı) , Iron Man, Thor, Hulk ve Captain America'yı birlikte görebileceğimiz bir film. Temmuz'da ise bizi çizgi roman karakterlerinden Ant-Man bekliyor.