2017 TCA Awards Sahiplerini Buldu!

The Handmaid’s Tale ve Atlanta dizileri ödüle damgasını vurdu.


Bu  yıl 33.sü düzenlenen Television Critics Association Awards (Televizyon Eleştirmenleri Birliği Ödülleri) , sahiplerini buldu. The Handmaid’s Tale ve Atlanta dizileri beklendiği gibi ödül gecesine damgasını vurdu.

1984’ten beri düzenlenen, televizyon dünyasının Oscar’ı olarak nitelendirilen Emmy Ödülleri’den sonra gelen Television Critics Association Awards (Televizyon Eleştirmenleri Birliği Ödülleri) , bu yılki sahiplerini buldu. Ödül, televizyon sektöründe çalışan 200’ün üzerinde gazeteci ve köşe yazarı tarafından veriliyor.

2017 TCA Awards Kazananları Belli Oldu

Ödül gecesinin kazanan yapımlarından birisi Margaret Atwood imzalı aynı adlı romandan uyarlanarak erkek egemen bir toplumun sıra dışı hikayesini anlatan The Handmaid’s Tale oldu. Başrollerini Elisabeth Moss , Joseph Fiennes , Samira Wiley ve Alexis Bledel gibi başarılı oyuncuların paylaştığı dizi, En İyi Drama ve Yılın Programı ödüllerini kazanarak geceye damgasını vurdu. İyi bir hikayeye, muazzam bir kurguya ve mükemmel oyunculuklara sahip olan dizi, böylece ilk ödülünü de kazanmış oldu.

FX kanalında yayınlanan, senaryosunu Donald Glover ’ın kaleme aldığı Atlanta dizisi, tıpkı The Handmaid’s Tale gibi geceden ödülle ayrılan iki diziden biri oldu. En İyi Komedi ödülünü alan dizi, aynı zamanda Donald Glover'ın oyunculuğu sayesinde komedi dalında Bireysel Başarı Ödülü’nü kazandı. 

Bu yıl The Leftovers ve Fargo dizilerindeki oyunculuğuyla dikkat çeken Carrie Coon ’un da geceden drama dalında Bireysel Başarı Ödülü kazanması da sürpriz oldu.

Gecenin ödül dağılımı:

Bireysel Başarı (Drama) : Carrie Coon - The Leftovers and Fargo, HBO &FX

Bireysel Başarı (Komedi) : Donald Glover, Atlanta, FX

En İyi Haber ve Bilgi Programı: O.J.: Made in America, ESPN

En İyi Reality Programı: Leah Remini : Scientology and the Aftermath, A&E

En İyi Gençlik Programı: Speechless, ABC

En İyi Yeni Program: This Is Us, NBC

En İyi Film, Mini Dizi ve Özel Yapım: Big Little Lies, HBO

En İyi Drama: The Handmaid’s Tale, Hulu

En İyi Komedi: Atlanta, FX

Yılın Programı: The Handmaid’s Tale, Hulu