5-7 Nisan gişe rakamları açıklandı!

Shazam! 6 Güç, yaklaşık 110 bin seyirciyle açılışını zirvede gerçekleştirdi.


5-7 Nisan gişe rakamları beli oldu. DC'nin yeni filmi Shazam! 6 Güç, açılış hafta sonunda ABD'de olduğu gibi Box Office Türkiye'de de gişenin zirvesine yerleşti.

Nisan ayının ilk hafta sonunda vizyona giren dört yeni film, Box Office Türkiye'nin ilk dört sırasında yer almayı başardı. ABD'de 53,45 milyon dolarla açılışını gerçekleştiren Shazam! , 109.562 seyirci tarafından izlenerek açılışını birinci sırada gerçekleştirdi. Captain Marvel ile Avengers: Endgame arası 'süper kahraman filmi' boşluğunu doldurmaya çalışan ve yine bir başka DC uyarlaması Wonder Woman'a paralel bir açılışa imza atan yapım, Türkiye'de 350 bin seyirci bandını aşabilir gibi gözüküyor.

Hababam Sınıfı'nın 'yeni' bir yeniden çevrimi olan Hababam Sınıfı Yeniden, açılış hafta sonunda 70.272 seyirci tarafından izlendi ve listeye ikinci sıradan giriş yaptı. Stephen King 'in aynı isimli ünlü eserinden sinemaya uyarlanan Pet Sematary / Hayvan Mezarlığı ise 60.768 seyirciyle açılışını üçüncü sırada gerçekleştirdi.

Tim Burton 'ın yönetmenliğini üstlendiği ve hafta sonunun öne çıkan bir diğer yeni filmi Dumbo, 45.523 seyirciyle listede kendine dördüncü sırada yer bulurken, son iki hafta sonunun lideri Türk İşi Dondurma 34.657 seyirciyle beşinci sırada yer alan yapım oldu. (Kaynak: boxofficeturkiye.com)