7 yeni film vizyona giriyor

Bu hafta sinema salonlarında 3'ü yerli 7 film var.


Bordo Bereliler Suriye

Erhan Baytimur 'un yönettiği ve Cenk Ertan , Sedat Mert , Arda Esen , Feyza Çıpa , Halil İbrahim Kalaycıoğlu ile Açelya Elmas 'ın oynadığı 'Bordo Bereliler Suriye' izleyici ile buluşacak.

Bir sınır operasyonundaki bordo bereli ekibin başından geçenleri konu alan film, 2015'in eylül ayında Hakkari Dağlıca'da 16 askeri şehit eden PKK'lı teröristleri yakalamak için bölgeye getirilen ve 'dön' emri almamak için telsizlerini kapatan bordo berelilerin yaptığı operasyonla başlıyor.

Operasyonu genişleten bordo bereliler, daha sonra Yüzbaşı Mehmet ve komutasındaki ekiple Suriye'de, Türk sınır güvenliğini tehdit eden bir terör örgütünün başındaki 'Çöl İmamı' lakaplı Ebu Salim'i yok etmeye çalışıyor.

'Koca Dünya'

Reha Erdem 'in yazıp yönettiği 'Koca Dünya'da Ecem Uzun , Berke Karaer , Melisa Akman , Murat Deniz ve Ayta Sözeri gibi isimler rol aldı.

Yetimhanede büyümüş iki gencin hikayesinin ele alındığı film, Ali ve Zuhal adındaki gençlerin yetimhane dışındaki 'koca dünya'nın kucağına savunmasız bir şekilde atılmalarıyla başlıyor.

Yetimhaneden çıkıp toplumla yüzleştikleri ilk adımda suçla tanışan gençlerin hayatla mücadelesi, film boyunca çeşitli evrelerle beyaz perdeye yansıtılıyor.

'Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel'

Adem Kılıç 'ın yönettiği ve Çetin Altay , Salih Kalyon , Ayşegül Günay ile Eren Hacısalihoğlu 'nun oynadığı Sümela'nın Şifresi serisinin üçüncü filmi 'Cünyor Temel' karakterinin yeni maceralarıyla devam ediyor.

'Aşkın Krallığı'

Amma Asante'nin yönetmenliğini üstlendiği 'Aşkın Krallığı', evlenmeye karar veren Seretse ile Ruth adındaki iki gencin toplumsal ve diplomatik zorluklarla mücadele ettikleri aşk hikayesini ele alıyor.

Rosamund Pike ve David Oyelowo'nun başrollerini paylaştığı İngiliz yapımı filmde ikiliye Tom Felton , Jack Davenport , James Northcote ve Merveille Lukeba gibi isimler eşlik ediyor.

'Baraka'

Sam Worthington , Octavia Spencer , Tim McGraw ile Radha Mitchell 'in oynadığı 'Baraka'nın yönetmen koltuğunda Stuart Hazeldine oturuyor.

İngiliz yönetmenin, New York Times'ın çok satan listesindeki aynı adlı romandan sinemaya uyarladığı 'Baraka', yaşadığı trajedi sonrası Oregon kırsalında bir barakaya gitmesi için mektup alan bir babanın, yaşadıklarıyla yüzleşmesini konu ediniyor.

'Şeytani'

Jeffrey G. Hunt 'un yönettiği korku filmi 'Şeytani'de Sarah Hyland , Steven Krueger , Justin Chon ile Clara Mamet gibi isimler rol alıyor.

Senaryosu Anthony Jaswinski 'ye ait ABD yapımı film, bahar tatili için Los Angeles'a giden dört üniversite öğrencisinin hikayesini anlatıyor.

Ünlü dizi 'The Walking Dead'in yapımcılarının imzasını taşıyan film özetle şöyle: 

'Chloe, David, Seth ve Elise, Los Angeles'ta eskiden satanist ayinlerin yapıldığı mahallede dolaşırken, bir kızı öldürülmek üzere olduğu ayinden kurtarırlar. Bu gizemli kızla birlikte ruh çağırmaya karar veren gençler, şeytani bir ruhun ortaya çıkmasıyla kendilerini doğaüstü ve tehlikelerle dolu olayların içinde bulur.'

'Şirinler: Kayıp Köy'

Kelly Asbury 'nin yönetmenliğini üstlendiği haftanın animasyon filmi 'Şirinler: Kayıp Köy'ün orijinal seslendirmelerini Demi Lovato , Joe Manganiello , Rainn Wilson , Mandy Patinkin ve Danny Pudi yaptı.

Tamamı animasyon olan filmin yeni bölümünde, gizemli bir harita, sevimli karakter 'Şirine' ve en yakın arkadaşlarını yeni bir maceraya sürüklüyor.