“9 Kere Leyla”dan uzun soluklu fragman!

Ezel Akay imzalı, Haluk Bilginer ve Demet Akbağ başrollü filme uzun bakış!


Neredesin Firuze, Yedi Kocalı Hürmüz gibi yapımların yönetmeni Ezel Akay sinemaya dönüşünü Haluk Bilginer ve Demet Akbağ gibi usta oyuncularla taçlandırdığı filmden ilk uzun fragman yayınlandı. 

Eğlenceli ve bir o kadar da etkileyici bir sinematografiye sahip olan filme geri sayım başladı. En son Kış Uykusu’nda birlikte gördüğümüz Bilginer ve Akbağ başrollü filmin oyuncu kadrosunda Elçin Sangu , Fırat Tanış , Alican Yücesoy , Hakan Eke , Emre Kıvılcım ve İhsan Ceylan yer alıyor. 

Bir evlilik, iki aşk, üç bela çevresinde gelişen hikayeyi masalsı ve gerçeküstü bir görsel komediyle sunan Ezel Akay’ın yeni filminin yapımcılığını Contact Film Works ve BKM üstleniyor.

Filmin konusu

9 Kere Leyla, zengin iş adamı Adem’in genç sevgilisi Nergis uğruna evliliğini bitirmeye çalışmasının eğlenceli hikâyesini anlatıyor. Adem boşanmayı reddeden aşırı domestik karısı Leyla’yı dokuz kere öldürmeyi deniyor ama beceremiyor! Beklenmedik komik sürprizlerle dolu bu yolculukta Adem, istemeden de olsa sadece iyi bir şeye sebep oluyor: Kadınların egemenlik kurduğu yeni bir dünya kurulmasına…

Emmy ödüllü Haluk Bilginer’i Mart ayında iki film ile vizyonda göreceğiz. 9 Kere Leyla 20 Mart’ta sinemaseverlerle buluşacak.