A United Kingdom'dan ilk fragman!

Romantik dram türü film gerçek bir hikayeden uyarlandı.


Rosamund Pike ve David Oyelowo 'lu A United Kingdom'dan ilk fragman geldi. Amma Asante'nin yönetmenliği yaptığı film 'Bir aşkın savaşı bütün bir ulusun özgürlüğü olabilir mi? ' sorusunu izleyiciye yöneltiyor.

Başrollerine Hollywood'un gözde isimlerinden David Oyelowo ve Rosamund Pike'ı yerleştiren A United Kingdom vatan aşkı ve romantizmin harmanlanmasıyla ortaya çıkıyor.

Dünya prömiyerini önümüzdeki ay Toronto Uluslararası Film Festivali'nde (TIFF) yapacak olan romantik dram türü yapım aynı zamanda gerçek bir hikayeyi temel alıyor. Filmin kadrosunda Tom Felton , Laura Carmichael , Jack Davenport , Charlotte Hope , Nicholas Lyndhurst , Arnold Oceng , Karl Farrer , Solomon Taiwo Justified ve Jack Lowden da yer alıyor. Filmin senaryosunda ise geçtiğimiz yıl vizyona giren ve büyük beğeni toplayan Ölüm Emri'nin senaryosuna imza atan Guy Hibbert imzası var.

Film Güney Afrikalı bir prens ile İngiliz bir vatandaşın büyük aşk hikayesini anlatıyor. 1947'de tanıştıkları anda birbirlerine aşık olan Ruth ve Seretse kısa süre içinde evlenirler. Ancak bu evliliği onaylamayan sadede aileleri değildir. Botswana'nın prensi olan Seretse insanlarını yönetmen için karısıyla beraber ükesine döndüğünde bir direnişi başlatır. Zira barış yanlısı olan prens halkı için adalet ve özgürlük istemektedir. Irkçılığı bile yenen aşkları bütün topluluk için ilham kaynağı oldukça İngiltere ve Güney Afrika arasındaki ilişkiler de gerilir. Güney Afrika'nın verdiği ültimatom çiftin büyük aşkını bir hayli zorlayacaktır...

A United Kingdom 17 Şubat 2017 tarihinde vizyona girecek.