Acun'a taş atıldı!

'Yanlış Anlama' filminden Acun Ilıcalı’ya ince gönderme!


10 Kasım’da vizyona girecek 'Yanlış Anlama'nın eğlenceli karakterlerinden 'Hünkar Dede’nin noter sahnesinde;Noter Nihat Beyan, 'Hünkar Dede’ye memleketini soruyor. 'Erzurum Ilıcalı' yanıtını veren 'Hünkar Dede', bir diğer soru üzerine babasının isminin de 'Acun' olduğunu söylüyor. 

Filmin oyuncu kadrosunda Şevket Çoruh ile birlikte İlker Ayrık , Hakan Bilgin , Bahadır Efe , Duygu Karaca , Pelin Sönmez gibi isimler bulunuyor. Azerbaycan’nın çok ünlü isimleri de kadroya eşlik ediyor. Pervin Abiyeva , Islam Mehreliyev ve Ferda Amin gibi ünlüler filmde rol alan isimler arasında yer alıyor. 

Levent Cengizhan ’ın yapımcılığında DADA Yapım imzalı filmin yönetmenliğini Ulaş Cihan Şimşek üstlenirken, senaryosunu Ayberk Çınar kaleme alıyor. Film, Türkiye sinemalarıyla aynı anda Azerbaycan sinemalarında da gösterime girecek.
 
Filmin konusu

Bu eğlenceli komedi filmi Türkiye ve Azerbaycan’da bulunan iki ailenin komik macerasını anlatıyor. Türkiye'den ve Azerbaycan'dan iki aile birlikte 10 gün geçirir. Bu sürede iki dilin ve kültürün hem yakınlığı hem de farklılığı sonucu birçok yanlış anlaşılmalar meydana gelir. Filmde, herkesin bildiği gibi, inen uçağa, 'uçak düşüyor' diyen Azerilerin, hiçbirimizin bilmediği daha nice kelime farklılıklarından meydana gelen maceraları konu ediliyor.