Afişte bile Araf'ta kaldılar!

Biray Dalkıran’ın yeni filmi Araf 3, üç ayrı afiş ile vizyona göz kırpıyor.


Usta yönetmen Biray Dalkıran ’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve eylül ayı içerisinde vizyona girmesi beklenen Araf 3: Kitab'ül Azazil üç ayrı afiş ile sinemaseverlerin karşısına çıktı.

Montaj aşaması tamamlanan filmin yönetmeni Biray Dalkıran, “Araf 3” için üç farklı afiş bastırdıklarını ve sinema salonlarında da bu üç farklı afişle yer alacaklarını açıkladı. “Filmin afişi için bile arafta kaldık.” şeklinde konuşan Biray Dalkıran, üç afişin de çok beğenilmesi sebebiyle, afişlerin her birinin filmin promosyonunda kullanılacağını sözlerine ekledi.

İyi filmin reçetesini yazdı

Serinin üçüncü ve en iddialı filmi olan Araf 3'ün başrollerini Mehmet Baştürk , Çağla Erdimen , Emre Özmen , Sevgi Akoğlu ve Ufuk Başar Can 'ın paylaştığı ve yaşanmış bir olaydan esinlenilerek senaryosunu Şafak Güçlü'nün yazdığı Araf 3'ün yönetmeni Biray Dalkıran, bir filmin izlenme reçetesini şöyle açıkladı:

İyi senaryo, iyi oyuncular, iyi çekilmiş bir film izlenmenin %80’ini etkiler. %20’lik dilimde ise şans faktörü vardır. Bazen şans faktörü çok daha önemli oluyor. Ancak bizim filmimiz kendi türünde harika bir film oldu. Araf serisinin uzak ara en iyisi... Biz bu filmde %80’lik kısmı en ideal şekilde başarıyla gerçekleştirdik. Şans kısmında ise şu ana kadar iyi gidiyoruz.

Araf 3'ün, 27 Eylül 2019'da vizyonda olması bekleniyor.