“Ağır Romantik” filminin galası yapıldı!

14 Şubat'ta gösterime girecek olan filmin galası dün gece gerçekleştirildi.


Deniz Denizciler 'in yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği 'Ağır Romantik' filminin galası Torun Center’da gerçekleştirildi. Oyuncu ekibinin yanı sıra sinema dünyasından birçok isim ve yapımcı Ruhiyya Aliyeva da geceye katıldı.

 

Gösterim öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelen filmin başrol oyuncusu Onur Tuna , eğlenerek bir film çektiklerini belirterek, 'Hep birlikte güzel sahnelerimizin olduğuna inanıyoruz. Bu işin icra boyutunun yanında yönetmenlik ve montaj boyutu da var. Bu anlamda biz de bugün izleyicilerle nasıl bir iş çıkardığımızı beraber göreceğiz.' ifadelerini kullandı.

Tuna, filmde iki farklı karakterde yer aldığından bahsederek, '(Canlandırdığım karakter) aslında bir hırsız çetesinin başı. Aşık olduktan sonra da adamın değişimini izleyeceğiz.' dedi.

Tuvana Türkay da filmin 14 Şubat'ta vizyona gireceğini hatırlatarak, 'Herkesin içini ısıtacak bir film ve (seyircilerin) şimdiye kadar karşılaştıkları bir romantik komediden biraz daha farklı. Belki de arafta kalmış ilişkilere sahip insanlara kapılar açabilecek bir hikayeyle karşılaşacak seyirciler.' dedi.

Altan Erkekli de sevginin her türlü kötülüğü değiştirebileceğini filmde anlattıklarına vurgu yaparak, 'Dünyada her zaman iyiliğin ve iyiliklerin önünde olacağını, bembeyaz güzelliklerin, karaların üzerine geleceğini ve karaların da her zaman kara kalmayacağını, düzelme ihtimalinin olacağını anlatmak adına bu filmin içinde oldum.' diye konuştu.

Film hakkında

Sanatla ilgilenen bir annenin ve profesör bir babanın kızı olan Aslı, konservatuvarda okumaktadır. Aslı'nın hayatı, bir gün Beyoğlu'nda yürürken bir kapkaççının çantasını çalması ile bambaşka bir hal alır. Yaşadığı olay sonrası büyük bir korkuya kapılan Aslı'ya, bu sırada olaya şahit olan Kerem adında bir adam yardım eder ve çantayı bularak Aslı'ya teslim eder. Bu tatsız olay sayesinde tanışan Aslı ve Kerem, görüşmeye devam ederek çok geçmeden güzel bir ilişkiye başlar. Ancak Kerem, ayrı dünyalara sahip olduğu sevgilisine kendisini bambaşka biri olarak tanıtır. Finans uzmanı olarak kendisini tanıtan Kerem, babasının İstanbul'un en büyük kapkaç çetesinin başı olduğu gerçeğini de gizler. Ancak yaşananlar, onların en mutlu günlerinin akıllarından hiç çıkmayacak bir güne dönüşmesine neden olur.

Filmin oyuncu ekibinde Onur Tuna, Tuvana Türkay, Altan Erkekli ve Durul Bazan 'ın yanı sıra Sermiyan Midyat , Semra Dinçer , Servet Pandur ile Gazanfer Ündüz gibi isimler bulunuyor.

Filmin yapımcılığını ise Liatris Yapım adına Ruhiyya Aliyeva gerçekleştirdi.