Ahmet İki Gözüm vizyon için gün sayıyor!

Ahmet Kaya biyografisi “Ahmet İki Gözüm”den afiş ve fragman yayınlandı.


Yaptığı müzikle milyonların sevgilisi olan Ahmet Kaya ’nın hayatını güçlü prodüksiyon, etkileyici bir sinematografiyle beyazperdeye aktaran “İki Gözüm Ahmet” filminin afişi yayınlandı.

Yönetmenliğini Hakan Gürtop ve Gani Rüzgar Şavata ’nın birlikte üstlendiği Ahmet Kaya’nın mücadelelerle dolu olduğu kadar büyük başarılarla da taçlanmış hayatını ele alan “İki Gözüm Ahmet” filminin senaryosu ise İlker Barış , Gani Rüzgar Şavata ve Gönül Aktürk 'ün kalemlerinden çıkıyor.

Sanat, eğlence ve iletişim dünyası için yüzlerce film ve dizi afişi tasarımlarıyla başarılı çalışmalara imza atan Recep Aktürk ’ün süpervizörlüğündeki reprodüksiyon ekibi tarafından tasarlanan afiş, vintage tarzıyla dikkat çekiyor ve geçmişi bugünle harmanlıyor.

Bu özel afiş, Ahmet Kaya’nın milyonları etkileyen müziğini, çocukluğundan ölümüne kadar geçen zamanda yaşamına etki eden kişi ve olayları, şarkılarında kendisinden izler bulan her yaştan dinleyicilerini merkeze alıyor.

Unutulmaz sanatçıyı Ahmet Kaya'ya gerek ses ve gerekse görünüşüyle çok benzeyen Özgür Tüzer canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda Aleyna Solaker , Serdar Orçin , Ruhi Sarı , Yelda Reynaud , Metin Yıldız , Ekin Akkaş ve Gani Rüzgar Şavata gibi güçlü oyuncular bulunuyor.

Ahmet İki Gözüm, 28 Ekim 1957 yılında Malatya’da doğan ve 16 Kasım 2000’de Paris’te hayata gözlerini yuman Ahmet Kaya’nın hayat hikayesini konu ediyor. Ahmet Kaya’nın hayatının dönüm noktalarını seyirci ile buluşturan filmde, 'Kimler Ahmet Kaya'yı hedef aldı? ', 'Neden Ahmet Kaya? ', 'Ahmet Kaya Paris'te neler yaşadı? ', 'Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı? ' gibi pek çok sorunun cevabı yer alıyor.

Ahmet İki Gözüm, CGV Mars’ın dağıtımıyla 7 Şubat 2020 tarihinde seyirciyle buluşacak.