Aile Hükümeti'nin fragmanı görücüye çıktı!

Komedi filmi Aile Hükümeti'nden ilk fragman ve afiş seyirciyle buluştu.


Yönetmen koltuğunda Burak Demirdelen ’in oturduğu ve Seçil Çömlekçi 'nin senaryosunu kaleme aldığı eğlenceli komedi filmi Aile Hükümeti'nden ilk fragman ve afiş görücüye çıktı.

Yapımını RNK Prodüksiyon’un, yapımcılığını Mehmet Yıldırım ’ın yaptığı filmin başrollerinde Alper Saldıran ve Aslıhan Malbora ’nın yer alırken ikiliye diğer rollerde Metin Yıldız , Lale Başar , Gülhan Tekin , Deniz Özerman , Kıvanç Baran Arslan , Rıza Akın , Nail Kırmızıgül , Gürsu Gür , Ali Rıza Tanyeli ve Mehmet Yıldırım eşlik ediyorlar.

Çekimleri Çanakkale Asos’ta gerçekleşen Aile Hükümeti filminde, köy öğretmeni Salih’in, Elaldı köyünü akraba evliliklerinden kurtarmak için verdiği mücadele ele alınıyor.

Elaldı köyüne öğretmen olarak atanan Salih, köyün güzeller güzeli kızı Zeynep’e aşık olur. Köyde akraba evliliklerine sıkça rastlandığından Zeynep’i bir başkasına vermesinler diye Ankara’ya Aile Bakanlığına düzenli olarak dilekçeler yazar. Aile Bakanlığı da köydeki aile hayatıyla ilgili sorunları çözebilmek adına bir proje hazırlar. Projeye göre herkes resmi nikah kıyacak, akrabası ile evlenmeyenler oturdukları evlerin ve işledikleri tarlaların tapularını almaya hak kazanacaktır. Salih köylüleri bir araya toplayıp, evlenmeleri uygun olan adayları listeler. Bu listeye göre herkes sevdiğinden ayrı düşmekle kalmaz, yakın arkadaşlarının sevdalılarıyla eşleşir ve işler daha da karmaşıklaşır.

Aile Hükümeti, seyircileriyle 18 Eylül'de buluşacak.